خطر کرونا در اتوبوس و مترو

به گزارش رکنا ، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به اعمال محدودیت سرویس دهی ناوگان حمل و نقل عمومی (مترو و اتوبوس)، اظهار کرد: بزرگترین مشکل این است که این تصمیم باعث می‌شود در ساعت‌های پیک، تجمع مردم به حالت انفجاری برسد.

فراهانی با اشاره به اینکه در شورای شهر طی ۲ سال بررسی‌ها نشان داد وضعیت حمل و نقل عمومی از حالت هشدار عبور کرده است، ادامه داد: به طور مثال تهران باید با ۱۰ هزار اتوبوس اداره شود، اما در حال حاضر با ۵ هزار اتوبوس اداره می‌شود و وضعیت حمل و نقل عمومی در شرایط کرونایی هم نیز بحرانی است.

دولت باید نیمی از هزینه توسعه حمل و نقل عمومی را بپردازد

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران افزود: سازمان بهداشت جهانی رسما اعلام کرد که اتوبوس و مترو به جهت تراکم جمعیت یکی از مکان‌های آلوده به ویروس کروناست، لذا دولت موظف است بر اساس قانون نیمی از هزینه توسعه حمل و نقل عمومی را بپردازد.

فراهانی خاطرنشان کرد: در دنیا در چنین شرایطی میزان استفاده از حمل و نقل عمومی گسترش پیدا می‌کند، اما ما برعکس قوانین جهانی عمل می‌کنیم؛ در چنین شرایطی باید دولت اختصاص بودجه را انجام می‌داد و بخشی از هزینه تاکسی‌های اینترنتی را پرداخت می‌کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟