١٥٠٠ نفر از کادر پرستاری بیمارستان ها وبخش های کرونا تهران از حضور قالیباف در بیمارستان امام خمینی (ره) و بازدید از بیماران کرونایی استقبال کردند و خواستار تداوم این حضورها وحل مشکلات نظام سلامت و رسیدگی به مطالبات مدافعین سلامت شدند

در متن این نامه سرگشاده آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر صبر و مجاهدت حضرت زینب کبری سلام الله علیها

سلام بر روح بلند ۵۰ شهید پرستار در راه مبارزۀ با ویروس کرونا

سلام بر ایثار زینب‌وار ۵ هزار پرستار مبتلا به کرونا

سلام بر مجاهدت بی وقفۀ ۱۱۰ هزار سفید پوش مدافع سلامت

جناب آقای دکتر قالیباف

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

همانگونه که مستحضرید در هشت ماه اخیر، پرستاران سراسر کشور با مجاهدتی بی‌نظیر و با تأسی به راه عاشورای حسینی و منطق دفاع مقدس، از هیچ فداکاری و ایثاری برای دفاع از سلامت مردم پرهیز نکرده‌اند.

پرستاران ما درسراسر کشور، ثانیه‌ای سنگر خدمت را ترک نکرد‌ند و با وجود ناملایمات، بی‌توجهی‌ها و تصمیمات خلق‌الساعة همانند مجاهدان خستگی ناپذیر سال های دفاع مقدس در برابر ویروس خطرناک کووید-۱۹، سینه سپر کردند تا مردم آسیب نبینند. سفیدپوشان مدافع سلامت در وجب به وجب خاک ایران اسلامی، لحظه‌ای به منافع شخصی خود نیندیشیده‌اند و برخی از آن ها در این راه به درجۀ رفیع شهادت نائل آمده‌اند.

پرستاران کشور هم‌قسم شده‌اند که بدون توجه به بی‌تدبیری‌ها،وسوء مدیریتها فقط به سلامت مردم بیندیشند. و هشت ماه است با سهمیۀ روزی یک ماسک و دو جفت دستکش در دهان شیر می‌جنگیم وسخنی برزبان نمی آوریم. . والله یک سینه حرف موج زند در دهان ما. اما متاسفانه تعداد زیادی از مدیران با بی‌کفایتی و بی‌تدبیری خون به دل ما کرده‌اند. اما ما تا کنون به خاطر مردم وبیماران دم برنیاورده‌ایم ولی ادامه وضع موجود که از یکسو نیرو نیست و مجبوریم با اضافه کاری اجباری دربخشهای کرونایی با مرگ مجادله کنیم واز یکسو اتفاقاتی چون سیرجان و رفتار با آن خانواده شهید سلامت دل ما را بدرد می آورد را تحمل نخواهیم کرد.

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

پرستاران مدت‌هاست با مشکل کمبود نیرو و معیشتی مواجه هستند. بسیاری از مجاهدان عرصۀ سلامت چندین هفته یا ماه است که جگر گوشه‌های خود را ندیده‌اند و درنهایت شرافتمندی به بیماران خدمت کرده اند. ؛ دراوج کمبودنیرو وکمبود امکانات از جان خود مایه گذاشته اند. اما در توهینی آشکار این روزها که کارانه‌های خود را هر چند ماه یک بار دریافت می‌کنند. آنرا تقلیل یافته تا حد یکپنجم ویک سوم می بینند. علاوه برآن رفتار غیر اصولی با پرستاران مبتلا به کروناست که از گردونه خدمت خارج شده اند وکسیاز مسئولین اجرایی حالی از آنها یا خانواده شهدای سلامت نمیپرسد. تحمل این وضعیت برای کسانی که جان خود را کف دست گرفته‌اند غیر ممکن است. درموضوع کمکهای جبرانی از محل کمک های رهبری ظاهرا

تا کنون از یک میلیارد دلار اختصاص یافته به کادر درمان فقط ۲۳ درصد آن اختصاص یافته است و مشخص نیست ۷۷ درصد دیگر آن کجاست ؟

ما خسته‌ نیستیم ولی دلگیریم. ما مردم عزیز این آب و خاک را فدای مصلحت‌اندیشی نمی‌کنیم ولی از جناب عالی تقاضامندیم تا با استفادۀ حداکثری از دو بازوی قانون‌گذاری و نظارت مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به مطالبات بر حق پرستاران مجاهد بهره بگیرید و آن را به طور شفاف اعلام کنید. سخنان بی عمل برای ما کفایت نمی‌کند ما خواهان تغییر وضع معیشتی پرستاران و توجهی اثربخش به آنان هستیم. باید چرخۀ بی‌اعتنایی و بی‌خیالی مسئولان بشکند و جریان جدیدی ایجاد شود.

جناب آقای دکتر قالیباف! در پایان حضور جناب عالی در خط مقدم مبارزه با کرونا با همان تجهیزات در اختیار عموم پرستاران سراسر کشور را ارج می‌نهیم و مطمئن هستیم که این حضور به عموم فعالان عرصۀ سلامت و کادر درمان روحیۀ مضاعف خواهد داد. ما تفاوت مسئول یکجانشین و در میدان را به رسمیت می‌شناسیم و در عمل دیده‌ایم که آنانکه از حضور در میدان هراس دارند در نهایت اقدامی به نفع مجاهدان خط مقدم نخواهند کرد؛ که حال غرقه در دریا نداند خفته بر ساحل. البته تاکید می‌کنیم که حضور صرف کافی نیست و این حضور باید به اقدامات فعالانه و ملموس به نفع کادر درمان منجر شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟