کاهش خطر کرونا با شستن ۳۰ ثانیه ای دهان با دهانشویه

دهانشویه / گروهی از محققان آلمانی با استفاده از هر آبکشی دهان با ذرات ویروس و چرخاندن آن در دهان به مدت ۳۰ ثانیه، هشت دهانشویه مختلف را آزمایش کردند. آنها هنگام مشاهده نتایج، دریافتند که هر نوع دهانشویه ای باعث کاهش بار ویروسی می شود و بعد از سه بار شستشوی دهان، دهانشویه هیچ اثری از ویروس باقی نمی گذارد.

به گزارش رکنا، شستشوی دهان با دهانشویه ها نکته مهمی است زیرا شواهد نشان می دهد که کرونا از طریق قطرات تنفسی که هنگام عطسه، سرفه، صحبت کردن یا آواز خواندن آزاد می شوند منتقل می شود. و از آنجا که بارهای ویروسی زیادی در حفره بینی، گلو و دهان وجود دارد، تمیز نگه داشتن آن حفره ها برای کاهش خطر و سرعت انتقال ضروری است.

با این حال، دانشمندان خاطرنشان کردند: در حالی که استفاده از دهانشویه به طور مکرر از اقدامات ایمنی خوبی است (و همچنین به طور کلی یک عادت بهداشت دهان و دندان مثبت) خوردن آن کرونا را درمان نمی کند.

استفاده از دهانشویه نمی تواند مانع از تولید ویروس ها در سلول ها شود، اما می تواند در کوتاه مدت که بیشترین پتانسیل عفونت از جمله در حفره دهان و گلو به وجود می آید، بار ویروسی را کاهش دهد و این می تواند در مواقع خاصی مفید باشد. مانند حضور در مطب دندانپزشکی یا در حین مراقبت پزشکی از بیماران مبتلا به کرونا .

این نتیجه گیری توسط تحقیقات قبلی که نشان می دهد دهانشویه توانایی تجزیه غشای چربی بیرونی آنفولانزا و تبخال را دارد تأیید شده است. بنابراین، توصیه می شود پس از هر بار مسواک زدن حتماً مقداری از دهانشویه را بمدت ۳۰ ثانیه در دهان خود بچرخانید.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟