هزینه داروی کرونا نباید به عهده بیمار باشد

دارو / حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هیچ داروی قطعی برای درمان کرونا وجود ندارد و اگر ردمدسیویر را سازمان غذا و داروی آمریکا تایید کرد صرفا بخاطر فشار‌های ترامپ بود و این تایید واقعی از طرف FDA محسوب نمی‌شود.

به گزارش رکنا، وی اضافه کرد: درباره این دارو که اخیرا توسط ستاد ملی کرونا به شیوه نامه درمانی کشور اضافه شده است باید بگویم که برخی خانواده‌ها گمان می‌کردند که فوت بیماران شان به علت نرسیدن این دارو بوده است و دغدغه داشتند، برهمین اساس به دنبال رفع این دغدغه خوشبختانه برخی شرکت‌ها در داخل کشور این دارو را به تولید انبوه رساندند و توزیع آن آغاز شده است.

10 هزار دارو به رایگان به وزارت بهداشت داده شده است

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد اجرای فرمان حضرت امام (ره) فعلا ۱۰ هزار عدد از این دارو را رایگان به وزارت بهداشت داده است تا در بیمارستان‌ها توزیع شود، اما قیمت گذاری بر این دارو باید توسط وزارت بهداشت حل شود و بار هزینه‌های آن را بیمه‌ها بعهده بگیرند. به خاطر مشکلات اقتصادی شاید همه مردم توان پرداخت هزینه این دارو را نداشته باشند و نباید فشار مالی آن باعث شود تا خدایی ناکرده مردم بخاطر نداشتن پول، جان خود را از دست بدهند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟