حناچی :  دولت بدهی بانک مرکزی را بیش از حد عادی نشان می دهد / کمک 20 میلیاردی دولت برای بازسازی اتوبوس های شهری

شهردار تهران/ به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، با شیوع بیماری کرونا در شهرها به ویژه پایتخت شهرداری اقدام به ضدعفونی و گندزدایی کردند و هزینه ای شد بر هزینه شهرداری ها که درآمدهایشان کاهش یافته بود. پیروز حناچی، شهردار تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، در پاسخ به این سوال که بدهی دولت به شهرداری چقدر بوده و چند درصد آن در دوره پنجم مدیریت شهری پرداخت شده است؟ تاکید کرد: از چند طریق بدهی های دولتی را پیگیری می کنیم. آرای کمیسیون ماده صد دستگاه های دولتی، سهم دولت در حمل و نقل (1) سرمایه گذاری و 2) بلیت) و سهم شهرداری در مطالباتی که به تایید وزارت اقتصاد و دارایی می رسد. دولت خیلی تمایل به تهاتر ندارد و بدهی بانک مرکزی را بیشتر از حد عادی نشان می دهد ولی این نیز یکی از مکانیزم هایی بوده که تغییر دادیم و چیزی بالغ بر 5هزار میلیارد را تهاتر کردیم.

دریافت 10 سنت در قبال هر سفر درون شهری

وی افزود: در بخش بلیت معمولا روزهای آخر سال که سازمان برنامه و بودجه، بودجه را جارو می کند، به شهرداری مبلغی کمک می کند. از اعتبارات محل صرفه جویی سوخت نیز در قبال هر سفر درون شهری 10 سنت از وزارت نفت دریافت می کنیم. این رویه از سال گذشته شروع شده و روند صعودی خوبی داشته است.

شهردار تهران تاکید کرد: اگر بدهی های گذشته دولت به شهرداری را محاسبه کنیم رقم قابل توجهی خواهد شد و همکاران من در حمل و نقل عمومی این بدهی را پیگیری می کنند. بدهی کمیسیون ماده 100 دستگاه های دولتی نیز موقع نقل و انتقال ساختمان ها یا دستگاه ها اعتباری برای خود قرار می دهد قابل پیگیری است. سازمان ها و شرکت های دولتی معمولا این مبالغ را محاسبه کرده و به شهرداری پرداخت می کنند.

حناچی در پاسخ به این سوال که شهرداری از شیوع کرونا چقدر ضرر کرده و آیا قرار است دولت بخشی از آن را از یک میلیارد یورو برداشت شده از صندوق توسعه را به شهرداری بپردازد یا خیر؟ گفت: دست به نقدترین بودجه ای که به شهرداری رسید بازسازی اتوبوس بود. برای هر دستگاه اتوبوس 40میلیون تومان و برای 500 دستگاه اتوبوس دریافت کرده ایم.

التزام بخشی به رعایت خط آسمان

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که آیا تهران دارای خط آسمان خواهد شد یا خیر؟ تاکید کرد: خط آسمان یکی از ضوابط طرح تفصیلی است و در شرایطی که آشفتگی بصیری وجود دارد ممکن است به شرایط ایده آل دست پیدا نکنیم اما به سمت التزام بخشی حرکت می کنیم و تلاش می کنیم که خط آسمان پیوسته را در طرح تفصیلی داشته باشیم اما این کاری بلند مدت است چرا که همه در یک زمان اقدام به ساخت و ساز نمی کنند و معلوم نیست که این خط در زمان کوتاه به پیوستگی برسد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟