معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی: شرایط موادغذایی در تهران خوب نیست

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، سال های سال است که داروها در ناصرخسرو به صورت غیرقانونی ارائه می شود. داروهایی که در داروخانه ها قابل دسترس نیست در این نقطه از تهران به راحتی به دست می آید. در همین دوره کرونا رمدسیویور در این خیابان بیش از صد میلیون تومان عرضه شد ولی این دارو کاملا تقلبی بود و هم پول مردم از دست شان رفت و هم مشکل بیمارشان حل نشد. مافیای ناصرخسرو چرا پس از سال ها هنوز فعال هستند و کسی به آنها خرده نمی گیرد؟

دکتر فتاحی، معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که فروش دارو در ناصرخسرو به حوزه های انتظامی سازمان نظام پزشکی ارتباطی پیدا نمی کند، در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا به این سوال پاسخ داده و تاکید کرد: این موضوع به دادگاه ها و حوزه های انتظامی مربوط می شود و حتی دادگاه های انقلاب نیز در مورد فروش غیرقانونی دارو تشکیل می شود. چرا که بیشتر این داروها غیراستاندارد، تقلبی و قاچاق هستند.

 

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی گفت: در کمیسیون ماده 11 سازمان تعزیرات حکومتی که در مرکز هر استان برگزار می شود، رئیس سازمان نظام پزشکی در آن حضور دارد و این موضوعات در آنجا مطرح می شود. این کمیسیون فقط به دارو نمی پردازد بلکه موادغذایی نیز در کمیسیون ماده 11 سازمان تعزیرات مطرح می شود. شما فکر می کنید موادغذایی خیلی استاندارد هستند یا وضعیت بهتری دارند؟ متاسفانه شرایط خوبی در این موارد نداریم و داروهایی که تقلبی ساخته می شود با قیمت های آنچنانی بفروش می رود. ای کاش مردم آگاهی پیدا می کردند و متوجه می شدند که حتی اگر دارو تقلبی هم نباشد شرایط نگهداشت آن درست نبوده و شرایط آوردن ورود داروی قاچاق و نگهداری آن باعث شده که دارو شرایط تاثیرگذاری خود را از دست داده است. اگر ما این داروها را خرید نکنیم، این داروهای غیراستاندارد عرضه نخواهند شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟