آب و هوا دلیل شیوع کرونا در همدان  / مبادی ورودی و خروجی استان را ببندید

کرونا/ به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دور آن خط قرمز کشیده و هشدارهای لازم را به مردم این استان می دهد. دلیل شیوع بیماری کووید-19 در این استان چیست؟ صالح جهانگرد، رئیس هیئت و نائب رئیس، مجامع سازمان های مردم نهاد جوانان استان همدان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا به این سوال پاسخ داده و تاکید کرد: فکر می کنم بزرگترین مشکل ما در همدان مسافران بسیاری است که به خطه می آیند.

وی با اشاره به این که شرایط بیمارستان های استان همدان خوب است، گفت: مردم فاصله گذاری اجتماعی و توصیه های پزشکی را رعایت می کنند. اما آب و هوای همدان در این فصل بسیار خوب است و در شهر پر از مسافرانی است که از سمت مناطق جنوبی و غرب ایران به همدان می آیند. هتل ها و مسافرخانه ها آنها را قبول نمی کنند و مسافران در حاشیه شهر چادر می زنند.

تعطیلی آرایشگاه ها به دستور استاندار

این فعال مدنی با اشاره به این که ماه های گذشته که ماه های شادی بود، افزود: البته مدتی هم تالارها باز بود و مراسم های مختلف در آن برگزار می شد. برگزاری این مراسم که از 100 تا حتی 500نفر در آن شرکت می کردند. دائما شاهد فعالیت آرایشگاه ها و عبور ماشین های عروس بودیم. یک هفته است استاندار همدان دستور داده که آرایشگاه ها تعطیل شوند و تالارها هم عروسی برگزار نمی کنند.

صالح جهانگرد تاکید کرد: در ایام نوروز که مبادی ورودی و خروجی بسته شده بود ما نتیجه خوبی را در شهر شاهد بودیم و امیدواریم که ستاد ملی مبارزه با کرونا دوباره تصمیم بگیرد که ورود و خروج به استان محدود شود چرا که قطعا به کاهش مرگ و میر و ابتلا به کرونا کمک می کند. مردم همدان توصیه بهداشت را رعایت می کنند و نسبت به سلامتی خود حساس هستند اما ترددهای بین استانی باعث شده که سلامتی مردم همدان به خطر بیفتد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟