ورود مجلس به ماجرا وقف دماوند / اجازه نمی دهیم کوهخواران دماوند را ببلعند

دماوند/ به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، در حالی که مقام معظم رهبری در سخنان خود بر پیشگیری از کوهخواری تاکید فرمودند، روزنامه همشهری اما در مورد این کوه 38500 ساله می نویسد: "ظاهرا سازمان اوقاف برا ی یک پلاک از ۱۱ پلاک ثبتی (از دامنه تا قله دماوند) سند وقفی گرفته است." آیا می شود بخشی از کشور را به یک سازمان واگذار کرد؟ محمدحسین آصفری، نماینده یازدهمین دوره مجلس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا تاکید کرد: کوه دماوند متعلق به عموم مردم ایران است. ارگانی نمیتواند کوه دماوند را به سازمانی واگذار کند.

برای کوه دماوند نسخه نپیچید

وی افزود: کوه دماوند جزو اراضی ملی است و کسی نمی تواند آن را وقف یا واگذار شود و برای آن نسخه بپیچد.

آصفری با اشاره به واکنش مجلس افزود: هیچ کس نمی تواند کوه دماوند را قسمت کند و بخشی از آن را واگذار کند. این قابل پیگیری است. واگذاری دماوند توجیه پذیر نیست و مجلس حتما آن را پیگیری می کند. کمیسیون اصل 90 از طریق مدعی العموم این موضوع را دنبال خواهد کرد.

اجازه کوهخواری نمی دهیم

محمد صالح جوکار، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس دوره یازدهم نیز در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا تاکید کرد: قله دماوند جزو اراضی ملی محسوب می شود. مجلس بر این عقیده است که حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست بسیار حائز اهمیت است. در جایی که مقام معظم رهبری فرمودند پدیده ای به نام کوهخواری داریم. یقینا نباید این پدیده اتفاق بیفتد.

محمد صالح جوکار با اشاره به این که این خبر شفاف نیست، افزود: باید با شفافیت با مردم سخن گفت. مجلس نیز در راستای وظیفه نظارتی خود بعد از شفافیت حتما به این موضوع ورود پیدا خواهد کرد و مشخص خواهد شد که چه اتفاقی در کوه دماوند رخ داده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟