دریافت اجاره از مشاغل پرخطر شهرداری ممنوع / اعمال محدودیت های جدید در تهران + فیلم
حجم ویدیو: 19.15M | مدت زمان ویدیو: 00:02:23

کرونا/ به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، باشگاه ها، استخرها و مکان های ورزشی از جمله مشاغل پرخطری بودند که با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیل بودند و پس از بازگشایی انصاف اما باز هم برخی مکان های ورزشی مانند استخرها تعطیل ماندند تا شیوع کرونا کاهش یابد. برخی از باشگاه و استخرداران بخش خصوصی که طرف قرارداد شهرداری هستند اما می گویند با وجود تعطیلی ها مجبورند اجاره بها شهرداری را پرداخت کنند.

حجت نظری، رئیس کمیته ورزش شورای شهر تهران رکنا در مورد به خبرنگار اجتماعی گفت: براساس تاکید های ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای شهر تهران در حوزه ورزش انجام شده است، سازمان ورزش متعهد شده است که در مورد مجموعه هایی که برون سپاری شده اند ونتوانسته اند به واسطه تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا تعطیل شده اند، مبلغی دریافت نکنند.

مشاغل پرخطر اجاره نمی دهند

وی با بیان این که اجاره ای از مشاغل پرخطر دریافت نمی شود، افزود: به نظرم می رسد که این موضوع اجرا می شود و اگر مثال نقضی وجود دارد، در اقلیت است. اگر مطلع شویم موضوع اخذ اجاره ها را پیگیری خواهیم کرد. مجموعه هایی که برون سپاری شده اند و در مدت قرنطینه و تعطیلی مشاغل پرخطر فعال نبودند اجاره ای از آنها دریافت نشود. وقتی بخش خصوصی نتوانسته از فضایی که در اختیار داشته استفاده کند به عنوان بخش عمومی باید این امتیاز را به آنها بدهیم و این مشوق را در نظر بگیریم تا در ادامه خدمات رسانی را به شهروندان ادامه دهند.

سازمان ورزش شهرداری با مشکل مالی روبرو شد

حجت نظری در پاسخ به این سوال که شهرداری چه ضرری در حوزه ورزش کرده است؟ تاکید کرد: آماری اعلام نمی کنم چون در مقاطع مختلف متفاوت اعلام شد اما در نهایت رقم قابل توجهی است. همین قدر می گویم که سازمان ورزش به لحاظ مستقل و بدون این مبالغ با چالش مواجه خواهد شد و اگر شورای شهر ورود پیدا نکند و در اصلاحیه بودجه مبالغی را اضافه نکند حتما این سازمان با مشکل روبرو خواهد شد.

مبتلایان به کرونا بیشتر از پیک اول است

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران در مورد افزایش آمارها مبتلایان به کرونا گفت: همچنان شرایط پرخطری داریم و فکر می کنم که ستاد ملی مبارزه با کرونا باید ورود پیدا کند و در مورد فعالیت هایی مثل فعالیت های ورزشی که برخورد در آن زیاد است و ورزش های آبی، یا فعالیت هایی که خطرناک هستند تعیین تکلیف کنند. جان شهروندان برای ما از هر چیزی مهم تر است و استقبال می کنیم که هزینه های بیشتری بپردازیم اما جان افراد کمتری در خطر قرار گیرد. در هفته های اخیر شاهد شیوع بیشتر کرونا بودیم و متاسفانه آمار ابتلا و فوتی های کرونا نسبت به پیک اول کرونا بیشتر بوده است.

باید آمار فوتی های کرونا به صفر برسد

حجت نظری با اظهار نگرانی در پاسخ به این سوال که احتمال دارد پایتخت تعطیل شود یا خیر؟ تاکید کرد: نمی دانم احتمال تعطیلی کامل شهر دوباره وجود دارد یا خیر اما حتما احتمال ایجاد محدودیت های جدید وجود دارد. من شخصا معتقدم که باید دوباره طرح ترافیک را معلق کنیم چون حضور مردم در فضاهای ایستگاه های اتوبوس و مترو و در قطار مترو و اتوبوس احتمال ابتلا افزایش می یابد و با توجه به تراکم جمعیت باید سختی حضور در ترافیک را به جان بخریم تا مردم کمتر به کرونا مبتلا شوند و تلاش کنیم که آمار مبتلایان را کاهش داده و فوتی هایمان را به صفر برسانیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟