اسامی ساختمان های نا ایمن را اعلام کنید

شهرداری / به گزارش رکنا، این عضو شورای شهر در ابتدای تذکر خود پس تقدیر از عملکرد آتش نشانی و همه دست اندرکاران در نجات ۲۵ نفر در ساختمان کلینیک سینا گفت: سؤال من از آقای شهردار منطقه است و می خواهم که پاسخ بدهند.

اول اینکه کاربری ساختمان مسکونی بوده است و ضوابط مسکونی را هم رعایت کرده است، بر همین اساس یک فرم تخلف ماده ۱۰۰ تهیه میشود و حکم می گیرد و تجدیدنظر هم حکم می گیرد. پس چرا اجرا نمی شود؟

عضو شورای شهر افزود: درست است که ما به طور متوسط هفتاد هزار پرونده ماده ۱۰۰ داریم که هنوز احکامش اجرا نشده، درسته که ما ماهانه به طور متوسط شصت-هفتاد تا پرونده در کمیسیون های ماده صد داریم که داریم بررسی می کنیم که در طول سال حدود سیزده تا چهارده هزار پرونده می شود اما برای من جالب بود که در واقع این مورد کنار شهرداری بوده ! اصلا تغییر کاربری صورت نگرفته، چرا باید روی حیاط پوشیده شود؟ چرا حکم داشته و اجرا نشده؟ چرا باید نیم طبقه گذاشته بشود روی پشت بام و حکم اجرا نشود؟ اگر یک مغازه داری یه کم بیاید جلو تر از حد تعیین شده سریع نیوجرسی های شهرداری دم در مغازه گذاشته می شود و اجازه کار به مغازه دار داده نمیشود.

وی افزود: اگر کسی از مسکونی به اداری تغییر کاربری بدهد سریع نیوجرسی ها جلوی در ساختمان است ، پس چی شد که برای این ساختمان نیو جرسی نگذاشتید؟

زهرا نژاد بهرام خاطر نشان کرد: سؤال بعدی من در ارتباط با اخطارهایی است که آتش نشانی به این ساختمان داده است ، چرا پیگیری نشده؟ این دوتا سؤال، سؤال های اساسی است که من از شهرداری دارم. چرا پیگیری نکردید تا حکم توقف کار بگیرید؟چرا احکام صادره را اجرا نکردید؟

وی افزود: شهرداری باید اسامی ساختمان های نا ایمن در تهران را منتشر کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟