فرمانده هوانیروز ارتش: هر کسی می گوید هلی کوپترها به یاری زاگرس نرفته خود را اصلاح کند / آتش زاگرس در حال خاموش شدن + صوت
حجم ویدیو: 24.40M | مدت زمان ویدیو: 00:02:57

آتش در زاگرس / امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش در گفتگو با  رکنا از عملیات های امدادی ارتش برای نجات زاگرس چنین گفت که در ادامه می خوانید.

فرمانده هوانیروز ارتش  در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا تاکید کرد: بنابر دستور فرمانده کل ارتش، امیر موسوی و امیر سرتیپ کیومرث حیدری  فرمانده نیروی زمینی به  کل پایگاه ها در خصوص آتش سوزی آماده باش کامل دادیم. پایگاه اصفهان و مسجد سلیمان در پشتیبانی آتش سوزی رشته کوه زاگرس آماده است.

امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش افزود: از روزی که در یاسوج و گچساران این آتش سوزی رخ داد، دو فروند هلی کوپتر هوانیروز  به این مناطق اعزام شد و با جا به جایی نیروهای زیادی، آتش مهار شد.

وی تاکید کرد: آخر وقت روز گذشته (ساعت 4:30-5) تا به حال هلی کوپترهای ما فعال هستند و نزدیک به 200نیرو را جا به جا کردند و در گچساران و بهبهان (مرز خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد) نزدیک 30سورتی پرواز انجام شده است. آتش رو به خاموشی است. فرمانده پایگاه ها در منطقه مستقر هستند. پایگاه مسجد سلیمان آماده است و اگر نیاز باشد خدمت رسانی انجام می دهد.

امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش در پاسخ به این سوال که گفته اند به جز هلی کوپترهای هلال احمر، هلی کوپتر دیگری برای خاموش کردن آتش نیامده است؟ گفت: هر کسی گفته کذب گفته است. اولین هلی کوپترها متعلق به هوانیروز بودند که به کمک آتش سوزی گچساران رسیدند. کلانتری، استاندار کهکیلویه و بویراحمد نیز بر این خبر صحه گذاشتند. روز گذشته نیز هلی کوپترهای هوانیروز در منطقه هستند. هر کسی این را می گوید باید خودش را اصلاح کند.

امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش در پاسخ به این سوال که برآورد زمانی برای خاموشی آتش زاگرس چه زمانی است تاکید کرد: پایگاه مسجد سلیمان اعلام کرده که آتش رو به خاموش شدن است و تا آخر امروز عملیات تمام می شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟