جهانپور: 20 فروردین بحران کرونا از بین نمی رود / ملاک ما هیچ نامه ای نیست جز مصوبات رئیس جمهوری

کیانوش جهانپور سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درگفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، درباره این موضوع که آیا قرار است پس از 20 فرودین اتفاق خاصی در کشور درباره کرونا رخ بدهد گفت: اطلاع از نامه خاصی ندارم اما آنچیزی که باید پس از تایید رییس جمهوری عملیاتی شود مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است که در مصوبات ما نیز موضوع فاصله گذاری اجتماعی تا 23 فروردین ماه باقی است.

وی ادامه داد: از 23 فروردین تنها برخی مشاغل و صنوف ضروری حق بازگشایی در شهرستان ها دارند اما در تهران این تاریخ 30 فروردین ماه است. دانشجویان و دانش آموزان به غیر از دانشجویان دکترا همچنان تعطیل هستند فلذا روند ما اگر بخواهیم کاری هم بکنیم به صورت مرحله ای و تدریجی خواهد بود.

جهانپور با بیان اینکه شاخص برای ما مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است تصریح کرد: مردم نیز امروز آخرین مصوبات را دیده و شنیده اند و ما اتفاقی به عنوان اینکه از 20 فروردین همه شرایط  عادی می شود نخواهیم داشت در فاصله گذاری اجتماعی نیز برای ادارات دولتی تعداد نیروها را یک سوم در نظر گرفته بودیم که در مصوبات جدید این عدد به دو سوم می‌رسد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: آن یک سومی که در تصمیم جدید سرکار حضور ندارند با دستور اجرایی شامل افرادی می‌شود که اغلب بیماری های زمینه ای، جانبازان شیمیایی، بیماران قلبی عروقی یا سابقه ابتلا به سرطان و یا دریافت کننده داروهای ضعف سیستم ایمنی هستند.

او خاطرنشان کرد: ساعات اداری نیز از 7 صبح الی 14 خواهد بود که بحث فاصله گذاری فیزیکی نیز همچنان بر قوت خود باقی خواهد ماند.

جهانپور در پایان اذعان کرد: ملاک برای ما هیچ نامه ای خواهد بود بلکه ملاک مصوبات رییس جمهوری است که به امضای رییس جمهوری می‌رسد.

خبرنگار: علی چاهه

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟