آمریکا هفته آینده صدرنشین آمار ابتلا به کرونا / در ایران افزایش مبتلا خواهیم داشت ولی مرگ کاهش می یابد + فیلم
حجم ویدیو: 25.41M | مدت زمان ویدیو: 00:03:28

علی رضا رئیسی - معاون وزیر بهداشت  در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی رکنا ،در خصوص دلیل  تفاوت های روند شکل گیری آماری کروناویروس در ایران با دیگر کشورها گفت: در کل دنیا روند بیماری در مسیر رشد و افزایش است .این آمارهای که روزانه تعداد بیشتری از مبتلایان را نشان می دهند یک نکته دیگر را هم با خود همراه دارد و آن اینکه در حال حاضر اروپا به سمت کانون ابتلا کرونا می رود و تعداد مبتلایان و جانباختگان این ویروس در ایتالیا از چین نیز بالاتر رفته است.

وی تاکید کرد: بررسی ها نشانگر این است که هفته آینده آمریکا بیشترین ابتلا و گسترش این ویروس را در جهان خواهد داشت.

رئیسی در ادامه در خصوص علت تفاوت روند آماری ما با کشورهای دیگر چنین توضیح داد: طبق بررسی های جهانی ،میزان شیوع بیماری و بروز بیماری در آسیا کندتر از اروپا دیده می شود. تعداد مبتلایان در چین بسیار اندک است . کره جنوبی و ژاپن  با شیب بسیار ملایم در حال جلو رفتن هستند. علل دیگر به  میزان قدرت تشخیص و تعداد گزارش دهی برمی گردد. همه این عوامل می تواند اثر گذار بر آمار کلی باشد که در کشور وجود دارد.

معاون وزیر بهداشت در خصوص اینکه پیش بینی های ستاد ملی مبارزه با کرونا ویروس در ایران از روند گسترش این ویروس در کشور چگونه است گفت : با توجه به محدودیت هایی که شکل گرفته و حتی با  پویش در خانه بمانید باز هم هفته آینده احتمالا شاهد اعلام افزایش آمار مبتلایان خواهیم بود.

وی در خصوص علت این افزایش آماری بیان داشت: در طرح بسیج ملی، افرادی را که به عنوان مشکوک به کرونا شناخته می شوند و نیازی به انتقال آنان به بیمارستان وجود ندارد در حوزه سرپایی، مورد آزمایش قرار خواهیم داد بنابر این احتمالا تعداد آماری که اعلام می شود افزایش خواهد یافت.یعنی تعداد نتیجه تست های مثبت ما بالا می رود ولی درصد مرگ و میر افراد از ابتلا به این ویروس کاهش خواهد یافت.

 

آیا این خبر مفید بود؟