حجم ویدیو: 9.88M | مدت زمان ویدیو: 00:01:31

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، رویا سلطانی استاد دانشگاه شیراز ، همچون معلم های مدارس که نگذاشتند این روزها کرونا دانش آموزان را از درس عقب بیاندازد او نیز با هزینه خود   سرور  خریداری کرده تا به دانشجویان خود آموزش آنلاین بدهد . اما این تحول سریع السیر در مسیر آموزش کشور به همین سادگی ها هم نیست .

"همه موانع با خرید سرور و برگزاری کلاس رفع نشد. تکنولوژی هم در برابر کرونا کم آورده است . سرور تنها ورودی 25 دانشجو را میسر می کند و این یعنی برای اینکه تمام دانشجویان از کلاس عقب نمانند باید یک درس در چند نوبت در یک روز برگزار شود و اینجا است که استاد از خستگی توان برایش نمی ماند."

رویا سلطانی با گفتن این جملات به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت : البته این مشکلات و محدودیت ها ما را از ادامه راه ناامید نمی کند. قبلا روزی 4 ساعت کلاس داشتم ولی الان باید روزانه 8 ساعت کلاس برگزار کنم تا همه دانشجویان بتوانند از کلاس بهره ببرند.

او در خصوص اینکه آیا تمام اساتید در این شرایط آموزش دانشجویان را ادامه می دهند و سعی کرده اند که با کرونا مبارزه کنند گفت : با شیوع کرونا، تاکید بر این شد که اساتید نیز همچون معلمان کلاس های آنلاین برای دانشجویان برگزار کنند ولی تا آنجایی که من می دانم خیلی از اساتید این کلاس ها را برگزار نکردند و حتی خیلی از اساتید اعلام کرده اند که در این شرایط قصد خروج از خانه ندارند و امنیت سلامتشان برایشان مهمتر است زیرا اگر با خروج روزانه از خانه و به دانشگاه رفتن و کلاس برگزار کردند می توانند امکان ابتلا را برای خودشان افزایش دهند و این امنیت خانواده آنان را نیز به خطر می اندازد و به دانشگاه ها نرفتند و کلاس هم به صورت آنلاین برگزار نکردند. البته من نیز بعد از مدتی از خانه خارج نشدم ولی از آموزش عقب نشینی نکردم. با خرید همین سرور که گفتم آنهم با هزینه شخصی خود ، یکی از اتاق های خانه را برای کلاس  آماده کردم و کلاس ها با حضور آنلاین دانشجویان برگزار شد.

وی تاکید داشت : البته استادی که راه حل برای برگزاری کلاس آنلاین پیدا کردند کم نیستند.

این استاد دانشگاه در پایان تاکید داشت : کمک دولتی برای برگزاری کلاس های آنلاین به ما نشده است و حتی کلاس آموزش برگزاری کلاس آنلاین برای دانشجویان  نیز برگزار نشد و هر اساتید اگر قصد آموزش داشته باشد باید با خلاقیت خود و توان علمی خودش و البته هزینه شخصی کلاس برگزار کند.

WhatsApp Image 2020-03-18 at 10.18.42

 

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟