اسد الله احمدی شهریور- رئیس اتحادیه اغذیه فروشان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا از وضعیت مالی و صدماتی که کروناویروس به صنف اغذیه فروشی ها زده است چنین گفت: این بیماری مثل بلا نازل شده است . امیدواریم که اکثریت مردم ایران از این بیماری به سلامت گذر کنند. از قدیم از ایام صنف اغذیه فروشی ها می گفتند ، یازده ماه کار می کنیم ولی اصل درآمد در ماه دوازدهم و اسفند ماه حاصل می شد. ماه آخر سال چون مردم برای خرید از خانه بیرون می آیند ، بیشتر از غذای بیرون استفاده می کنند و در آمد صنف اغذیه فروشی ها در این روزها تا سه برابر و حتی بیشتر افزایش داشته است اما متاسفانه با ورود کروناویروس به ایران نه تنها بحث سود دیگر نیست که همه از ضررها می گویند که حتی با رفتن کرونا نیز، اثرات آن بر زندگی مردم خواهد ماند.

وی در خصوص اینکه صنف اغذیه فروش ها چه برنامه ای در این روزها برای حفظ سلامت جامعه در پیش گرفته اند که همان تعداد از افرادی هم که به آنها مراجعه می کنند دچار بیماری کرونا نشوند گفت : برای واحدهای صنفی ، تحت پوشش اتحادیه اغذیه فروشان ابلاغیه صادر شده است که در تمام مراحل پخت و پز تا تحویل غذا از مواد ضدعفونی کننده و ژل های شستشو استفاده کنند. این واحدها با تمام کمبود مواد ضدعفونی ، تلاش دارند که رعایت موارد ایمنی را داشته باشند. تا مشتری در زمان مراجعه به این واحد ها ، اطمینان کامل داشته باشد که غذایی که تحویل می گیرد تحت رعایت بهداشت فردی و محیطی تهیه شده است .

احمدی شهریور در ادامه افزود: تاکید شده است که از لباس های ضدعفونی و دستکش های مناسب با تغییر زمانی صحیح در روز استفاده کنند. واحد های صنفی رعایت می کنند ولی در کل مردم ترسیده اند و مراجعه آنان کم شده است. امیدواریم که هر چه زودتر بحران کرونا از ایران خارج شود تا به اصناف ضرر کمتری برسد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟