حجم ویدیو: 13.91M | مدت زمان ویدیو: 00:01:28

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی رکنا، کنترل و پیشگیری از اپیدمی نشدن این ابتلا به ویروس در کشور از اصل های بعد از ورود آن به کشور محسوب می شد که در همین راستا ،سعید نمکی، وزیر بهداشت فرمانده ستاد ملی مبارزه و پیشگیری از کرونا ویروس شد و تمام دستگاه ها و ارگانها زیر مجموعه این ستاد قرار گرفت.

در روزهایی که کرونا در برخی شهرهای ایران جولان می دهد تصمیمات اصلی در مورد محدودیت های تردد، بهداشت و درمان، تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، سینماها و تجمعات مذهبی و گردشگری، تئاتر و... گرفته شد.

مردم هم از طریق فضای مجازی خواست های خود از دولت و وزارت بهداشت را مکرر بیان کردند و هر کدام از دید خود برای مهار این ویروس راهکارهایی را ارائه دادند و خواست هایی از وزیر بهداشت داشتند و دارند.

و اما اگر وزیر بهداشت ، وزیر نبود، در جایگاه  یک شهروند در این روزهای مبارزه با کروناویروس از وزیر بهداشت کشورش چه درخواستی داشت؟ 

سعید نمکی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا به این سوال اینگونه پاسخ داد: " از وزیر می خواستم آنچه به نفع سلامت جامعه است بیان کند. بارها گفته ام که تمام شهروندان این مملکت حتی دورترین شان از  نزدیک ترین عضو خانواده به من نزدیک تر و عزیزتر هستند. من هیچ مصلحتی را بیشتر و مهم تر از مصلحت سلامت مردم نمی بینم. به همین دلیل آنچه به نفع مردم است خواهم گفت و آنچه به ضرر مردم است را حتما می گویم، حتی اگر  برایم بسیار گران تمام شود.

وی افزود : فکر می کنم تعطیلی مدارس در مناطق آلوده، یک مصلحت درست است که باید اعمال شود تا اضطراب خانواده ها کاهش یابد و از نقل و انتقال بیماری جلوگیری شود اما به شرط آن که مردم در روزهایی که ما مدارس را تعطیل اعلام می کنیم راهی جاده ها نشوند و آلودگی را با خود به جای دیگر نبرند.

از سوی دیگر جایی هم که اعلام می کنیم تعطیلی ضرورتی ندارد با نگاه بهداشتی و سلامت مردم این مسئله را عنوان می کنیم. من مصلحت را در مصلحت سیاسی، اقتصادی و... نمی بینم بلکه مصلحت را از منظر بهداشت و درمان نگاه می کنم. به عنوان وزیر بهداشت از مردم غیر از این هم انتظار ندارم و مردم نباید از من بیش از این انتظار داشته باشند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خبرنگار: پریسا هاشمی

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟