حجم ویدیو: 18.22M | مدت زمان ویدیو: 00:02:01

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی رکنا، محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران ، مدتی است در بیمارستان بستری است و با بیماری سرطان  نبرد می کند و مردم در گوشه به گوشه این دیار و حتی بیرون از این مرزها ، پیگیر سلامت ایشان هستند.

کیانوش جهانپور، مدیر مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار رکنا در خصوص آخرین وضعیت استاد محمدرضا شجریان چنین توضیح داد : بیمارستان جم به صورت مستقیم زیر مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست .وزارت بهداشت در امر درمان هیچ بیماری در هیچ رده ای به صورت مستقیم دخالت نخواهد داشت.

او با بیان این که همه  امیدواریم سلامت خودشان را بازیابند و سلامتی ایشان آرزوی ایرانیان بسیار زیادی است، افزود: قطعا ایشان چهره ماندگار، بی همتا و خسروی آواز ایران هستند و سلامتی شان برای ما آرزوست و جای امیدواری است که نام و وجودشان در بین اصحاب هنر و فرهنگ این سرزمین است و سایه شان مستدام بماند.

وی پاسخ در پاسخ به این سوال که شایعه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه وزارت بهداشت به دلیل شیوع کروناویروس و پیشگیری از تجمع اجازه قطع دستگاه ها را نمی دهد؟ گفت: این شایعه است. پزشک و تیم معالج تصمیم خودشان را بر اساس ضرورت و نیازهای سلامتی بیمار اتخاذ می کنند. وزارت بهداشت در درمان هیچ فردی به صورت مستقیم ورود پیدا نمی کند و هرگز به خودش اجازه نمی دهد در موضوع ماموریت و مسئولیت تیم درمان به ویژه پزشک معالج دخالت کند. البته پزشک معالج در قبال تصمیم، سفارش ها و روند درمان مسئول و پاسخگوست. نظارت ما بر فرآیندهای درمانی بیمارستان ها است و پروسه های درمان یک فرد نخواهد بود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟