بسیاری از ما فرد نامناسب را برمی گزینیم و سپس می اندیشیم که چرا ازدواجمان شکست می خورد.

هفت دلیل نادرست برای ازدواج:

1- فشار(سن،خانواده،دوستان و غیره)

2- تنهایی و استیصال

3- گرسنگی جنسی

4- بی توجهی به زندگی خود

5- اجتناب از بزرگ شدن

6- احساس گناه

7- پر کردن خلاء های احساسی و روحی

ما می توانیم از قسمت اعظم رنج ، دلشکستگی و یاسی که در انتخاب تجربه می کنیم جلوگیری کنیم؛ اگر فقط توجه بیشتری به ((شروع )) یک رابطه داشته باشیم.

در ابتدای درگیر شدنمان با یک شخص ، مرتکب شش اشتباه بزرگ می شویم:

1- سوالات کافی نمی پرسیم: از دلایلی که نمی خواهیم در شروع رابطه سوالات کافی بپرسیم می توان به دو مورد زیر اشاره کرد:

 رمانتیک نیست: عاشق شدن یک تجربه رمانتیک است ، اما(( مصاحبه)) یک شخص ، نه .بنابراین به خود اجازه می دهیم اغوا شویم و به بیرون رفتن برای شام و میهمانی و تحسین و تعریف از یکدیگربپردازیم و از خود بی خود شویم.

 شما نمی خواهید جواب ها را بدانید؛ نمی خواهیم چون ممکن است جوابی را که می شنویم دوست نداشته باشیم. در واقع نمی خواهیم رابطه تمام شود.

2- علایم هشدار دهنده را که حاکی از مشکلات بالقوه هستند نادیده می گیریم: چیزی از کسی که به ازدواج با او فکر می کنید، مشاهده می کنید که نشانگر این واقعیت است که بایدمحتاط تر باشید ، اما خودآگاه یا ناخودآگاه ترجیح می دهید که از آن چشم پوشی کنید بدین صورت که یا آنها را کم اهمیت جلوه می دهید یا کارهای او را توجیه می کنید.

3- سازش های عجولانه و زود هنگام: هرگونه تغییر و ویرایش ارزش ها ، رفتارها و عادت هایتان تنها به این امید که وانمود کنید شما و نامزدتان از توافق و هماهنگی کافی برخوردارید.خطر سازش عجولانه و زود هنگام در این است که حس خود باوریتان را در همان ابتدای رابطه از دست می دهید و آن را با احساس تفاهم قلابی جایگزین می کنید.

4- تسلیم کوری جنسی می شویم: وقتی می آموزید که دیگران را با قلب تان و نه با چشم تان ببینید کسانی را جذب خواهید کرد که با شما تفاهم دارند.

5-تسلیم زرق و برق های مادی می شویم: در اجتماع ما، جایی که تاکید بیشتری روی ظواهر است تا غنا و موفقیت های درونی، غالبا به هنگام انتخاب همسر، مستعد آنیم که به وسیله ی مادیات اغواء شویم، به خودمان اجازه می دهیم که متاثر از عوامل زیر باشیم:

 پول فرد

 سبک زندگی او

 ظاهر او

 شغل او

 شهرت او

وقتی همسرتان را صرفا براساس ((مادیات )) و نه براساس ((معنویات)) انتخاب می کنید ، به رابطه ای نادرست وارد می شوید.

6- تعهد را بر تفاهم مقدم داریم:بسیاری از مردان و زنان ، پیش از آن که به این موضوع که آیا این فرد واقعا برایم مناسب است یا نه توجهی داشته باشند، به طرزی جدی در روابط درگیر می شوند.

اگر قرار است به زودی با کسی ازدواج کنید و یک یا تعداد بیشتری از نشانه های هشدارفوق را مشاهده کرده اید، وحشت زده نشوید.این موضوع لزوما" به آن معنا نیست که دارید خیلی تند می روید! یا اینکه رابطه تان سرانجامی نخواهد داشت. اما این احتمال وجود دارد که پیش از آن که او را خوب شناخته باشید ، از لحاظ روحی و احساسی نسبت به او متعهد شده باشید و نیز این که می بایست با احتیاط بیشتری حرکت کنید و شتاب زده نباشید.

منبع : آیا تو آن گمشده ام هستی؟- دی آنجلیس باربارا- مترجم : هادی ابراهیمی

مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی فا.انتظامی استان ایلام برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟