مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در اطلاعیه‌ای از شهروندان تهرانی خواست تا به دلیل شاخص هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در روز چهارشنبه و تداوم آن تا روز پنجشنبه از ترددهای غیرضروری و فعالیت‌های بدنی (به‌ویژه سالمندان و کودکان) پرهیز کنند.

در متن این اطلاعیه چنین آمده است:

براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه مورخ ۰۹/۱۱/۱۳۹۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (۱۳۳) بوده و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۵/۲ میکرون می‌باشد. شایان ذکر است بالاترین شاخص آلودگی(۱۶۴) مربوط به ایستگاه پارک قائم-منطقه ۱۸ بوده است.

براساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان تهران مبنی بر تداوم سکون نسبی هوا تا روز پنج‌شنبه، انتظار می‌رود شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس تا پایان روز پنج‌شنبه ادامه داشته باشد . از این‌رو توصیه می‌گردد:

۱- کلیه بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت بدنی در فضای باز جدا خودداری نمایند.

۲- دقت در هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها.

۳- خودداری از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا گردد مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی و مانند آن.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟