حجم ویدیو: 7.87M | مدت زمان ویدیو: 00:01:19

به گزارش رکنا، در پی وقوع یک فقره آتش افروزی عمدی در ردیف ال 22 منطقه کوی کارگر آبادان درساعت17روز گذشته بلافاصله مأمورین کلانتری13قدس به همراه نیروهای آتش نشانی به محل اعزام و مشاهده نمودندکه کوهی از شاخه و برگ درکنار یک ساختمان متعلق به یکی از شهروندان در حال سوختن است و آتش به دیوار ساختمان نیز رسیده بود که نیروهای آتش نشانی بلافاصله اقدام به اطفای حریق نموده و پس از تلاش فراوان موفق به خاموش کردن آتش شدند.

در برسی های به عمل آمده مردی میانسال که عمو مسلم نام دارد و صاحب خانه بود گفت: حدود 2 هفته پیش نیروهای شهرداری درختان خانه را بریده ودر کنار منزلمان رها کردند و قرار بود که 2ساعت بعد بیایند وتنه و شاخه های درختان را باخود ببرند.

وی ادامه داد ،چند روز گذشت و اهالی محل نیز از این موضوع سوء استفاده کرده و شاخه های درختان و آشغال هایشان را در کنار منزلمان می ریختند که در این فاصله زمانی حداقل 10بار به شهرداری ناحیه 1مراجعه نمودم و همچنین با مسئول خدماتی شهری و اکثر مسئولین شهرداری فرزندم تماس گرفت و این افراد فقط امروز و فردا می کردند و می گفتند که خودرو و کارگر برای جمع آوری تنه درخت و شاخه و برگ ها نداریم.

وی در ادامه گفت: فرزندم نیز چند روز پیش با مهندس حمیدپور شهردار آبادان درخصوص جمع آوری شاخه ها و برگ ها صحبت کرده بود و او نیز قول داده بود که همان لحظه نیروهایش اقدام به جمع آوری خواهندکرد. عمومسلم که یکی ازجانبازان جنگ تحمیلی و خانواده شهید و از بازنشستگان نیروی انتظامی است گفت به دلیل این که شاخه ها و برگ ها بسیارخشک بود به حراست شهرداری مراجعه کردم و به آنها گوش زد کردم که به دلیل این که خانه مان نزدیک به مدرسه است ممکن است یکی از رهگذران به دلیل هیجان اقدام به آتش افروزی نماید که در این میان بیش از همه من وخانواده ام متحمل خسارت خواهیم شد، که حراست شهرداری نیز به ما قول داد تا موضوع را پیگیری کند.

عمومسلم ادامه داد ، روز گذشته تقریبا ساعت 5 غروب درون خانه حس خفگی به ما دست داد و تمام خانه پر از دود شد. بلافاصله به درون حیاط آمدیم ومشاهده نمودیم که شاخه ها و برگ ها آتش گرفتند و دیوار ساختمانمان نیز درحال سوختن است که با کمک همسایگان تلاش کردیم تا آتش را خاموش کنیم که خیلی زود آتش نشانی در محل حاضر و آتش را مهار کرد.

 

آبادان

 شرح عکس: دکتر طاهری معاون عمرانی فرمانداری آبادان درمحل آتش افروزی درکنار عمومسلم

عمو مسلم در ادامه گفت: علت اصلی وقوع این حادثه تنها بی تدبیری مسئولین شهرداری بوده چرا که در دو هفته گذشته تمامی مسئولین شهرداری را در خصوص عواقب احتمالی این موضوع با خبر کرده بودم و اگر حادثه ای بدتر از این رخ می داد چه باید می کردیم؟ شهرداری به دلیل پشت گوش انداختن باعث گردید که به دلیل دود فراوان نتوانم به درون خانه بروم.

در همین رابطه خبرنگار رکنا، ضمن تماس با مهندس حمیدپور شهردار آبادان موضوع و علت بدعهدی نیروهایش را جویا شد که وی گفت: من به نیروهایم گفته بودم که جهت جمع آوری شاخه ها و برگ ها اقدام کنند و مقصر من نیستم و نمی دانم چرا هیچ اقدامی صورت نگرفته است .

پس از آتش افروزی درکنار ساختمان عمومسلم دکتر سیدزین العابدین موسوی فرماندار ویژه آبادان، دستور ویژه جهت بررسی موضوع صادر کرد؛ که درهمین راستا دکتر طاهری معاون عمرانی فرمانداری ضمن حضور در محل ودلجویی از عمو مسلم و خانواده اش دستور جمع آوری تنه و شاخه ها و برگ های درختان را صادر نمود که صبح امروز شهرداری اقدام به جمع آوری تنه سوخته شده درختان نمود.

لازم به ذکر است که وضعیت بهداشتی و زیبا سازی خیابان های آبادان بسیار تأسف بار است و در اکثر خیابان های شهر، انبوه نخل ها و درختان رها شده و همچنین نیزارهای بلند را مشاهده می کنیم که این موضوع به هیچ وجه در شأن مردم شریف وشهیدپرور آبادان نیست.

علی رنجکش

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟