به گزارش رکنا، مراجعان به پزشکی قانونی استان تهران به دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع در 12ماه سال گذشته 65 هزار و 870 نفر مرد و 35 هزار و 411 نفر زن بودند.
توصیه پزشکی قانونی به مراجعان نزاع
پزشکی قانونی استان تهران به مراجعه کنندگان نزاع به مراکز پزشکی قانونی توصیه کرده است، ظاهر خون آلود تأثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد، آن چه مبنای صدور نظریه کارشناسی در خصوص جراحات است، نوع جراحت و عمق آن است.
بنابراین معاینه دقیق‌تر ضایعات، نیازمند تمیز بودن موضع و بررسی دقیق آن توسط کارشناسان پزشکی قانونی است.
سازمان پزشکی قانونی همچنین توصیه کرد، چیزی به نام طول درمان در پزشکی قانونی تعیین نمی‌‌شود و این هم یکی دیگر از باورهای نادرست به یادگار مانده از گذشته است.
برای صدور نظریه کارشناسی درخصوص صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی نامه از مراجع قضایی یا کلانتری الزامی است.
پزشکی قانونی استان تهران همچنین تأکید کرد، در مواردی برای بررسی دقیق‌تر جراحات، عوارض صدمات نیازمند اخذ مشاوره، تصویربرداری یا سایر اقدامات پاراکلینیک هستیم و این امر برای حفظ حقوق مراجعه کنندگان و اظهار نظر دقیق در خصوص صدمات است، بنابر این صبر و شکیبایی بیشتر مراجعان را می‌طلبد.
در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهدید کننده، فرد می‌تواند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کند و سوابق اقدامات انجام شده از سوی پزشکی قانونی از مرجع درمان کننده اخذ خواهد شد تا حقی از فردی ضایع نشود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟