به گزارش رکنا، انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به اینکه مصادف با هفته دولت امروز سفری به استان قزوین برای بازدید از سیمان آبیک داشته‌ام، اظهار کرد: برای شناسایی ظرفیت‌های تولیدی جدید صنعت سیمان کشور در حال انجام اقداماتی هستیم تا این ظرفیت‌ها با حداکثر امکان به‌کارگیری شوند.

وی افزود: سیمان آبیک به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مجموعه‌های تولیدی با ظرفیت تولید پنج میلیون تن سالانه در کشور و منطقه فعال است و آلایندگی برای استان ندارد.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در خصوص آموزش نیروی کار صنعت سیمان و افزایش بهره‌وری اقداماتی انجام شده است که در آینده منتج به افزایش تولید و کارایی این مجموعه خواهد شد.

محسنی بندپی نیاز سالانه کشور به سیمان را بین 50 تا 60 میلیون تن اعلام کرد و گفت: برای عبور از تحریم‌های ظالمانه باید اقتصاد مقاومتی در عمل پیاده شود بنا بر این در ستاد مقابله با تحریم، تولید داخلی و ایجاد اشتغال در اولویت خواهد بود.

جزئیات کامل اجرای بسته حمایت فوری از مردم

وی در پاسخ به این سوال که آیا اختصاص بسته حمایتی شامل 25 قلم کالای اساسی برای مردم صحت دارد یا خیر؟ گفت: بله، اما تعداد کالای اساسی که به مردم داده می‌شود فعلا در هیأت دولت نهایی نشده است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به 2 برنامه ویژه دولت برای کمک به مردم در شرایط فعلی گفت: در برنامه اول حمایتی تامین کالای اساسی مردم با قیمت‌های سال گذشته‌ است و برنامه بعدی حمایت از اقشار آسیب‌پذیر کم درآمد که شامل پنج دهک اول جامعه است، خواهد شد.

محسنی بندپی در ادامه افزود: اجرای این برنامه‌ها در قالب شارژ کارت یارانه سرپرستان خانوار پیش‌بینی شده است که به صورت مشترک و ضربتی توسط بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت صمت، جهاد کشاورزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرایی می‌شود.

وی در پاسخ به سوال دیگر درباره زمان اجرای این بسته حمایتی، خاطرنشان کرد: این اقدام تا سه هفته آینده اجرایی خواهد شد اما پیش از آن هیأت دولت باید آن را تصویب کند.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره نحوه تامین منابع این بسته حمایتی گفت: منابع این بسته هم از طریق مابه‌التفاوت نرخ ارز و هم از طریق منابع بودجه‌ای توسط سازمان برنامه و بودجه تامین می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟