آن‌گونه که در خبرها آمده بنتلی در حال برنامه‌ریزی برای تولید اولین محصول تمام الکتریکی خود در آینده‌ای نزدیک است. البته این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که تکنولوژی باتری‌ها ارتقا یابد. این را آدریان هالمارک، مدیرعامل این خودروساز بریتانیایی می‌گوید.

هالمارک معتقد است تراک قدرت سلول‌های باتری به منظور استفاده در یک خودروی سوپر لوکس همچون بنتلی ارتقا یابد.

او در مصاحبه با اتوموتیونیوز گفته است:

مشکل این است که وقتی شما در کلاسی با این‌گونه محصولات لوکس و بزرگ حضور دارید تراکم قدرت باتری باعث ایجاد محدودیت در محدوده‌ی حرکتی می‌شود.

مدیرعامل بنتلی انتظار دارد تکنولوژی باتری‌ها بین سال‌های 2023 تا 2025 به سطح قابل قبولی از عملکرد برسد. او می‌گوید:

تا پیش از این تاریخ هیچ‌گونه صنعتی سازی‌ای در زنجیره تأمین وجود نخواهد داشت.

هالمارک فکر می‌کند یک بنتلی تمام الکتریکی بخش گسترده‌ای از مشتریان یک بازار Store بسیار خاص را به خود اختصاص خواهد داد. این مشتریان فعلاً هیچ‌یک از محصولات لوکس هیچ برندی را نمی‌خرند. او گفته است: “یک خودروی الکتریکی از نظر آن‌ها جذابیت بیشتری دارد.”

علیرغم نمایش خودروی الکتریکی EXP 12 Speed 6e در نمایشگاه خودروی ژنو 2017، اولین خودروی الکتریکی بنتلی از نوع اسپورت نخواهد بود.

او اظهار داشته است:

ما پیش از این درباره‌ی خودروهای اسپورت صحبت کرده‌ایم اما معتقد نیستم که به خودروهای اسپورت نیاز داریم. داخل گروه فولکس‌واگن به اندازه‌ی کافی خودروی اسپورت وجود دارد.

البته هالمارک اشاره‌ای به فرم بدنه‌ی این خودروی الکتریکی نداشته اما گفته که این محصول مفهوم گرند تورینگ را دوباره تعریف خواهد کرد. هالمارک خاطرنشان ساخته است:

زمانی که خودرویی الکتریکی بسازیم آن را اولین و پیشگام‌ترین خودرو خواهیم دانست و پس از آن دومین محصول الکتریکی بنتلی تولید خواهد شد.

بنتلی به احتمال زیاد از پلتفرم الکتریکی پریمیوم که ساختاری مدولار بوده و هم‌اکنون توسط پورشه و آئودی در حال توسعه است استفاده خواهد کرد. اولین محصولات ساخته شده بر اساس این معماری طبق انتظارات در سال 2021 عرضه خواهند شد.

آئودی قبلاً اعلام کرده بود این پلتفرم اجازه‌ی استفاده از سه فرم بدنه از جمله شاسی‌بلند و سدان لوکس را به این شرکت می‌دهد. البته گروه فولکس‌واگن فعلاً اعلام نکرده بنتلی اجازه‌ی استفاده از این پلتفرم را خواهد داشت یا خیر.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟