فروش گامپرت آپولوی رکورد زد؛

کدخبر: 379413 ارسال پرینت 34

رکنا: گامپرت آپولوی سریع ترین خودروی جهان شناخته شد.

درحالی‌که این روزها خودروسازان طراز اول زیادی مشتاق‌اند درباره رکوردشکنی در پیست مشهور نوربرگ رینگ صحبت کنند، مدعیان بسیار کمتری حدود یک دهه پیش برای کسب عنوان سریع‌ترین خودروی جهنم سبز وجود داشته است. یکی از کمپانی‌های حاضر در آن لیست کوتاه گامپرت است که به خاطر موشک آپولوی خود شناخته می‌شود. این جانور دو رنگ همان خودرویی است که سیزدهم آگوست 2009 توانست یک دور پیست نوربرگ رینگ را در 7 دقیقه و 11.57 ثانیه طی کند.

هم‌اکنون این خودرو برای فروش گذاشته شده است.

آپولو اسپورت یاد شده که از پیشرانه آئودی استفاده می‌کند با بهای قابل‌توجه 333 هزار یورویی برای فروش گذاشته شده است. خودروی موردبحث کارکرد زیادی نداشته و پشت آمپر آن عدد 9320 کیلومتر را نشان می‌دهد.

در قلب Heart گامپرت آپولو اسپورت پیشرانه 8 سیلندر 4.2 لیتری با قدرت 691 اسب بخار قرار گرفته که حتی با استانداردهای امروزی هم خروجی قابل‌توجهی است. این نیروی عظیم از طریق یک گیربکس سکونشئال به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و به هیولای 1200 کیلوگرمی گامپرت اجازه می‌دهد تنها در 3 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد. سقف سرعت آپولو اسپورت نیز 360 کیلومتر در ساعت است.

از زمان ثبت رکورد این خودرو تاکنون زمان زیادی گذشته بنابراین طبیعی است که این رکورد چندین بار شکسته شده باشد. هم‌اکنون پورشه 911 GT2 RS با زمان 6 دقیقه و 47.3 ثانیه‌ای پادشاه این پیست بوده و مک لارن P1 LM رکورد 6 دقیقه و 43.2 ثانیه‌ای و Nio EP9 نیز رکورد 6 دقیقه و 45.9 ثانیه‌ای را ثبت کرده‌اند اما این دو خودرو نسخه‌های تولیدی عادی نمی‌باشند.

مرسدس-ای ام جی پروجکت وان نیز گفته می‌شود رکوردشکن خواهد بود اما آن‌هم خودروی جاده‌ای نبوده و شاید تنها خودرویی که در آینده نزدیک به رکورد پورشه حمله کند لامبورگینی آونتادور سوپر ولوچه جوتا باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها