دلجویی وزیر آموزش و پرورش از دانش آموز تنبیه شده در آستارا

به گزارش رکنا به نقل از ایرنا، یوسف نوری روز سه شنبه در نشستی با معلمان، مربیان و کارکنان آموزش و پرورش آستارا در این اداره گفت: طی بازدید از مدارس این شهرستان مشخص شد که آموزش حضوری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و با قوت و جدیت انجام می گیرد.

وی افزود: کرونا عواقب ناگواری داشت و آموزش غیرحضوری در بعد فردی، باعث یک سری عادت های زیستی شده است که با بازگشایی مدارس، متاسفانه برخی واکنش های رفتاری را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: این واکنش ها از عدم تحمل نشستن تا رفتارهای پرخاشگرانه را شامل می شود و به اولیای محترم توصیه می کنم نظارت بیشتری بر فرزندان خود داشته باشند و آستانه تحمل آنها را که مقداری زودتر تحریک می شود، درد کنند و فشار زیادی بر دانش آموزان نیاورند.

نوری از معلمان هم خواست، با سعه صدر بیشتر با دانش آموزان مدارا کنند و افزود: بعد از بیش از ۲ سال حضور در محیط قرنطینه ای و گلخانه ای، اکنون که دانش آموز به مدرسه وارد می شود، تمایلات رفتاری سرکوب شده وی در اینجا به صورت شدید بروز پیدا می کند و این امر طبیعی است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: باید هم ما و عوامل مدارس، این ملاحظات و موارد را درک کنیم و هم خانواده ها و اولیا با فرزندان خود بیشتر مدارا کنند تا این آهنگ زیستی به حالت اول خود بازگردد.

وزیر آموزش و پرورش در حضور مسئولان و مدیران بومی در جمع دانش آموزان مدرسه سنایی روستای سیبلی آستارا نیز حضور یافت و با اهدای یک کیف به دانش آموز تنبیه بدنی شده، از او دلجویی کرد.

در این بازدید که غلامرضا مرحبا نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، برخی از نواقص و مشکلات حوزه آموزش و پرورش این شهرستان مطرح شد و وزیر آموزش و پرورش علاوه بر پیگیری تلفنی موضوعات، در خصوص رفع آنها و تامین نیازمندی ها قول مساعد داد.

گفتنی است؛ ظهر روز گذشته (دوشنبه) دانش آموزی در مدرسه سنایی روستای سیبلی آستارا از سوی معلم تنبیه بدنی شده و فیلم آن در فضای مجازی بازنشر شده بود.

آیا این خبر مفید بود؟