زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد 1400 مشخص شد

اوایل شهریور سازمان سنجش نتایج کنکور ارشد 1400 را اعلام کرد. نتایج اعلام شده مربوط به نتایج اولیه کنکور ارشد 1400 بود. قرار است نتایج کامل کنکور ارشد 1400 در هفته آخر مهر به اطلاع داوطلبان برسد. کنکور ارشد 1400 در روزهای 6 تا 8 مرداد برگزار شد. ظرفیت پذیرش کنکور ارشد 1400 نسبت به سال گذشته 14 درصد کاهش یافته است.

به گزارش رکنا، فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش با اشاره به اینکه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در روز‌های ۶، ۷ و ۸ مرداد برگزار و نتایج اولیه آن روز ۸ شهریور منتشر شد افزود: ۲۱۵ هزار و ۸۷۳ داوطلب مجاز آزمون کارشناسی ارشد امسال ثبت نام کرده اند که نتایج رشته‌های مصاحبه دار و آزمون‌های عملی به تدریج اعلام شده و در نهایت نتایج نهایی آزمون اواخر مهر از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود.

وی با اشاره اینکه در بحث اعلام نتایج آزمون ارشد به علت مصاحبه و فعالیت‌های میدانی و امتحان‌های عملی، نتایج نهایی اواخر مهر اعلام می‌شود گفت: با توجه به اینکه اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد تا زودتر از هفته پایانی مهر امکان پذیر نیست به همین جهت کلاس‌های آموزشی پذیرفته شدگان این آزمون در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از آبان و با حدود یک ماه تأخیر نسبت به سایر مقاطع آغاز می‌شود.

سخنگوی سازمان سنجش کشور افزود: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد پارسال در حدود ۱۴۷ هزار نفر در زیرمجموعه‌های دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی بوده و ۱۳۰ هزار ظرفیت در دانشگاه آزاد اسلامی موجود داشت که پیش‌بینی می‌کنیم که با توجه به ضریب ریزش‌ها و اعلام قبولی در تمامی زیر نظام‌های کشور حدود ۳۰۰ هزار نفر ظرفیت در حوزه کارشناسی ارشد داشته باشیم که تقریباً ۵۰ درصد داوطلبان امروز می‌توانند در این رشته‌ها وارد شوند.

آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در روز‌های چهارشنبه ششم مرداد با شرکت بیش از ۷۲ هزار داوطلب و پنج شنبه هفتم مرداد با شرکت بیش از ۳۰۰ هزار و ۲۵۵ و روز جمعه هشتم مرداد با شرکت ۲۵۵ هزار و ۸۳۵ داوطلب برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟