حذف دروغگویان از لیگ قهرمانان آسیا

لیگ قهرمانان آسیا با نام رسمی ای‌اف‌سی چمپیونز لیگ، یک رقابت سالانهٔ فوتبال باشگاهی قاره‌ای است. لیگ قهرمانان آسیا توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) برگزار می‌شود. لیگ قهرمانان آسیا از سال ۱۹۶۷ و با نام جام باشگاه‌های آسیا آغاز گردید. لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۰۳−۲۰۰۲ با الگوبرداری از لیگ قهرمانان اروپا به لیگ قهرمانان آسیا تغییر نام داد.

به گزارش رکنا ورزشی، روز گذشته به صورت رسمی خبر حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا منتشر شد. این در حالی است که پیش از این رسانه رسمی هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به طور رسمی در خصوص حل مشکل مجوز حرفه ای استقلال و پرسپولیس خبر داده بودند. 

باشگاه استقلال در ساعت 14:21 ، 10 دی ماه 1400 ساعت این ادعا را مطرح کرد و پیش از آن پرسپولیس هم در تاریخ 28 آذر ماه خبری را با عنوان «مشکل صدور مجوز حرفه ای پرسپولیس» منتشر کرد.

استقلال و پرسپولیس کانال تلگرام

این در حالی است که هر دو تیم به دلیل عدم تایید مدارک از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند. حالا که دو تیم پرهوادار، استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند، زمان مناسبی است تا مدیران و مسئولانی که از مدیران فدراسیون و  وزیر ورزش قدردانی کردند، پرسیده شود چرا عدم صداقت؟ 

مشکل فوتبال ما بیش از آنکه زیرساخت‌ها باشد عدم شفافیت و صداقت است. وقتی قرارداد بازیکنان، نحوه قرارداد، منابع مالی و ... برای هواداران و فوتبالدوستان روشن نباشد، طبیعی است که از لیگ قهرمانان آسیا هم حذف شوند. 

تلخ‌تر آنکه سرپرست مدیرعاملی پرسپولیس به جای عذرخواهی از مردم، به کاظم اولیایی تبریک می‌گوید و توپ را به زمین دیگری می‌فرستد. فرض امسال هم مدارک تایید می شد، آیا مشکلات فوتبال ایران حل شده بود؟  آجورلو هم این روزها ترجیح داده سکوت کند. 

البته به این خاطر به مدیران فعلی دو تیم خرده وارد است که صادقانه حقایق را به هواداران اعلام نکردند. وگرنه همگان می‌دانند که مشکلات استقلال و پرسپولیس عمق بسیار زیادی دارد.

در این میان صدا وسیما هم خودش یکی از اسباب بروز مشکل است. هر تعدادی که برنامه برگزار کند؛ اما به نقش خود در خصوص عدم تامین حق پخش واقف نباشد، همچنان در بر یک پاشنه می گردد.

آیا این خبر مفید بود؟