فقط 3.15 درصد از مشترک تهرانی پرمصرف هستند / برق در ایران ارزان است + فیلم
حجم ویدیو: 37.75M | مدت زمان ویدیو: 00:05:09

به گزارش رکنا، آرش کردی، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران امروز در حاشیه جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در شهر تهران 3.15 درصد مشترکان پرمصرف محسوب می شوند و بقیه مشترکان دچار چنین معضلی نیستند. مشترکان پرمصرف خارج از الگوی مصرف استفاده می کنند و براساس مصوب مجلس در بودجه امسال، مشترکانی که خارج از الگو مصرف می کنند، تعرفه های سختگیرانه تری برای آنها در نظر گرفته می شود.

وی افزود: تعیین حداقل و حداکثر مصرف برق به گونه ای بوده است که نفع غاطبه مردم در آن رعایت شده است. مشترکانی هم که هزینه آنها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است، فقط 3.15 مشترکان تهرانی هستند. من به این افراد توصیه می کنم که به جای اعتراض به شرکت برق، مصرف خودشان را مدیریت کنند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران ادامه داد: اگر درآمد ناخالص خانوارها را برحسب دلار محاسبه کنیم، ایران جزو 5 تا 6 کشور اول جهان به لحاظ پایین بودن قیمت انرژی است. بنابراین قیمت برق در ایران ارزان است.

کردی تاکید کرد: تمام تلاش وزارت نیرو و مدیریت های کلان معطوف به این است که تا حد امکان محدودیت برق در تهران در فصل زمستان نداشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟