تکلیف نهایی ترددهای جاده ای نوروز مشخص شد /   رئیس پلیس راهور ایران اعلام کرد

به گزارش خبرنگار رکنا، سردار هادیان فر آخرین وضعیت تردد ها در ایام نوروز را اعلام کرد.

سردار سید کمال هادیان فر، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مورد وضعیت تردد های نوروزی به خبرنگار رکنا گفت: در جلسه دیروز که در وزارت کشور برگزار شد، آخرین وضعیت محدودیت ها توسط وزارت بهداشت ارائه شد. بر اساس آن مشخص شد تا 9 شهر قرمز که عمدتاً در خوزستان هستند، 31 شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند. از این 40 شهری که در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند 2 مرکز استان یعنی ساری و بندرعباس وجود دارند و مابقی شامل مراکز استان نمی شوند.

هادیان فر ادامه داد: مقرر شد که پلیس راهور شهرهای قرمز و نارنجی را کماکان در مبادی ورودی و خروجی کنترل خواهد کرد که طبق آن برای شهرهای قرمز یک میلیون جریمه تردد و برای شهرهای نارنجی پانصد هزار تومان اعمال خواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: همه شهرها در وضعیت 4 رنگ است. شهرهای قرمز، نارنجی، زرد و آبی کماکان تردد شبانه از ساعت 21 تا 3 بامداد ممنوع است و اگر ترددی صورت بگیرد با دوربین و همکاران ما تا 200 هزار تومان جریمه خواهند شد و این آخرین مصوبه ماست. علی القاعده تقریباً 91 درصد شهرهای ما در وضعیت زرد و آبی قرار می گیرند و تاکید همه مسئولان و دستگاه ها مبنی بر این است که مردم عزیز سفر نکنند تا خدای نا کرده این بیماری شعله ور نشود و تاکید ما نیز بر این موضوع است و توصیه می کنیم مردم در خانه بمانند.

هادیان فر با تاکید بر در خانه ماندن مردم در ایام نوروز افزود: بر اساس گزارشات وضعیت جوی در کشور ناپایدار است و در 4 روز گذشته تجربه کردیم که کمتر از5 ساعت 20 استان ما درگیر برف و باران و طوفان و کولاک شدند و شرایط سختی را تجربه کردیم. بنابراین به مردم باز هم توصیه می کنیم که از سفر کردن پرهیز کنند.

وی ادامه داد: پلیس راه راهنمایی هایی را به سراسر کشور برای اورژانس، هلال احمر، سازمان راهداری به جهت آمادگی های لازم در سفرهای ضروری ابلاغ کرده است که باید حضور داشته باشند و این عزیزان نیز حتماً حضور دارند و اگر مردم ناگزیر به سفر شدند، در شهرهای زرد و آبی با رعایت پروتکل های بهداشتی و کاهش سرعت در جاده ها، پرهیز از سبقت غیرمجاز و رعایت قانون علی القاعده آنچه که ستاد ملی مبارزه با کرونا مشخص کرده ضروری است.

رئیس پلیس راهور گفت: اگر مردم در شهرهای زرد و آبی سکنا داشته باشند و آن شهر در شرایط خاص تبدیل به وضعیت نارنجی و قرمز شود، 3 روز فرصت دارند تا از آن شهر جابجا شوند و به شهر محل سکونت یا شهری زرد و آبی بروند. آنچه که به همکاران مان ابلاغ کردیم هم مبنی بر همین است و همکاران ما با جدیت و بدون تنش و درگیری تذکر می دهند. با این حال اگر کسی اصرار داشته باشد که به شهر قرمز یا نارنجی وارد یا خارج شود، صرفاً با اعمال جریمه با نهایت احترام مواجه خواهد شد.

هادیان فر گفت: وضعیت مطمئن در شهرها به خود ساکنین و مردم عزیزمان بستگی دارد. چیزی که در ستاد ملی مبارزه با کرونا در روز گذشته مقرر شد آن است که باید شرایط پایداری در شهرها داشته باشیم و وضعیت شهرها به حالت عادی برگردد. ضمناً هر لحظه که شرایط کرونایی از وضعیت چهاررنگ به قرمز و نارنجی تغییر پیدا کرد، تاکتیک استقراری نیروهایمان تغییر خواهد کرد و استقرارمان را در شهرهای قرمز و نارنجی افزایش خواهیم داد.

رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص جریمه خودروها گفت: در هر 24 ساعت خودروهای غیربومی در شهرهای قرمز و نارنجی فقط یک بار جریمه خواهند شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟