اتباع افغانستانی با واکسن سینوفارم اهدایی مجارستان واکسینه می شوند

واکسن سینوفارم / واکسن سینوفارم یکی از مهمترین واکسن های کروناست. واکسن سینوفارم در کشور چین تولید شده است. قرار است اتباع افغانستانی در کشورمان با واکسن سینوفارم اهدایی مجارستان واکسینه شوند. واکسن سینوفارم تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را دارد.

 به گزارش رکنا، امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان تلاش برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی را از اولویت‌های اصلی روابط  تهران_ بوداپست برشمرد و در این چارچوب پیشنهاد برگزاری کمیسیون ‌مشترک در اولین فرصت و تهیه نقشه راه روابط را ارائه داد.

 وی  با اشاره به اینکه برخی توافقات قبلی با سرعتی که پیش بینی می شد جلو نرفته است بر ضرورت تلاش ها  برای برطرف کردن مشکلات تاکید کرد.

 وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه بیش از چهار هزار دانشجو در مجارستان مشغول به تحصیل بوده و تقریبا معادل همین تعداد دانش آموخته دانشگاه از کشور مجارستان وجود دارند، آن را مبنایی برای تعمیق روابط بین دو ملت بر شمرد.

وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان نیز در این دیدار ابتدا  با اشاره به سفر سال ۱۳۹۴ خود به تهران و توافقات در این سفر اعلام آمادگی کرد که کمیسیون مشترک اقتصادی را در سفر آتی به تهران برگزار کند.

پیتر سیارتو ضمن تاکید بر  اراده بوداپست بر گسترش همه جانبه روابط اقتصادی و تجاری، اظهارکرد : تحریم های آمریکا مشکلاتی را ایجاد کرده اما در همین مدت تلاش داشته ایم تا روابط اقتصادی مجددا تقویت گردد.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان ایرانی از بهترین دانشجویان خارجی در مجارستان هستند،   آمادگی خود را برای گسترش همکاری های آموزشی  اعلام کرد.

مجارستان برای هدیه ۱۰۰ هزار واکسن سینوفارم اعلام آمادگی کرد که بنابر پیشنهاد امیرعبداللهیان توافق شد این بسته هدیه به واکسیناسیون پناهجویان افغانستانی داخل ایران اختصاص باید.

آیا این خبر مفید بود؟