بررسی بازار سکه و ارز در هفته گذشته / قیمت دلار و قیمت سکه چقدر تغییر کرد؟

در هفته گذشته افزایش قیمت انس جهانی طلا موجب رشد قیمت سکه شد و قیمت دلار نیز رو به افزایش گذاشت.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: در طول هفته‌ای که گذشت قیمت انس جهانی ۱۲ دلار رشد کرد و همین مساله موجب افزایش قیمت سکه شد و قیمت دلار نیز ۴۵۰ تومان بالا رفت.

به گزارش رکنا، محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر درباره روند قیمت این هفته طلا و همچنین حباب سکه و عواملی که در انس جهانی طلا مؤثر بوده است، گفت: انس جهانی در هفته‌ای که گذشت ۱۲ دلار افزایش داشته و امروز به هزار و هفتصد و هفتاد و هفت دلار رسیده است.

 نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر بیان کرد: قیمت دلار در هفته گذشت از ۲۳ هزار و ۷۵۰ تومان امروز به ۲۴ هزار و ۳۵۰ تومان رسیده یعنی ۴۵۰ تومان قیمت دلار افزایش پیداکرده است.

وی افزود: بنابراین قیمت انس جهانی و قیمت ارز در طول هفته‌ای که گذشته با افزایش همراه بوده به همین دلیل قیمت سکه و طلا هم افزایش پیداکرده است.

کشتی آرای اظهار کرد: قیمت سکه طرح قدیم با ۱۰۰ هزار تومان افزایش به ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید قیمت سکه طرح جدید با افزایش هفتگی ۱۰۰ هزار تومان امروز  ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان دادوستد شده و نیم سکه با ۱۰۰ هزار تومان افزایش هفتگی به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید و ربع‌سکه با ۵۰ هزار تومان افزایش هفتگی به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتومانی رسید و همچنین سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی هم با ۵۰ هزار تومان افزایش هفتگی به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی گفت: قیمت هر مثقال طلای آب‌شده هم به همین میزان افزایش به ۴ میلیون و ۴۶۵ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم با ۱۰ هزار تومان افزایش هفتگی امروز به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تغییر قیمت پیداکرده است.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر بیان کرد: حباب سکه با ۱۰ هزار تومان کاهش داشته و هر قطعه سکه دارای ۲۲۰ هزار تومان حباب است.

کشتی آرای گفت: درمجموع در طول هفته‌ای که گذشت قیمت انس جهانی ۱۲ دلار و قیمت ارز هم ۴۵۰ هزار تومان تغییرات داشته است.

وی افزود: دادوستدها در هفته اخیر با کاهش همراه بوده است و تقاضا در بازار نیز کاهش پیداکرده است.

آیا این خبر مفید بود؟