آخرین وضعیت مرد سینمای ایران / برای صحرانورد دعا کنید + عکس

 نیمه‌های آذرماه بود که حبیب‌الله صحرانورد به دلیل عارضه مغزی در بیمارستان بستری شد و حالا مهرنوش صحرانورد - فرزند این سینماگر - درباره آخرین وضعیت جسمانی پدرش می‌گوید:‌ پدرم حدود سه هفته دچار خونریزی مغزی شد و همان شب تحت عمل جراحی قرار گرفت. با کمک‌های پزشک متخصص مغز و اعصاب و کادر پزشکی بیمارستان فیروزگر وضعیت عمومی ایشان فعلا تحت کنترل است ولی با سطح هوشیاری پایین در کما مصنوعی است.

یک سینماگر همچنان در کما مصنوعی

به گزارش رکنا، او با بیان اینکه خانواده او در این مدت روزهای سختی را پشت سرگذاشته‌اند ولی همراهی‌ها آن‌ها را دلگرم می‌کند، گفت:‌ از همین‌جا قصد دارم از طرف خانواده از آقای دکتر الماسی - پزشک متخصص مغز و اعصاب- و کادر درمان بیمارستام فیروزگر که نهایت تلاش خود را برای حفظ سلامت پدرم انجام می‌دهند و نیز حمایت‌های رییس سازمان سینمایی آقای خزاعی، مشاور ایشان آقای عشیری، آقای کامران ملکی، آقای غلامرضا موسوی از انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران و دیگر همکاران پدر که در این 20 روز سخت، ما را همراهی کردند صمیمانه تشکر کنم.

مهرنوش صحرانورد که به همراه خواهرش در سینما فعال است، یاداوری کرد:‌ حبیب‌الله صحرانورد  -مدیرعامل شرکت نمایش فیلم - از سال 69 وارد سینما شد و کار خود را با فیلم دفاع مقدسی «عشق من شهر من» شروع کرد. او تلاش خود را با در ساخت فیلم‌هایی که کارگردان‌های اول دارند گذاشت چرا که هدف اصلی‌اش بر فراهم کردن بستری برای ورود جوان‌ها به سینما بود و در همین مسیر تهیه‌کنندگی فیلم‌های «ضربه طوفان»، «توطئه»، «تنها»، «یک روز، یک زندگی، یک مرد«، «میم مثل معلم»، «هشتمین روز»، «بی‌خوابی» و چند فیلم کوتاه از جمله آثار ایشان بوده است.

او در پایان با اشاره به اینکه پدرش در سال‌های اخیر در صدد تهیه‌کنندگی پروژه‌ای با نام «ریما» به کارگردانی علیرضا اکبرپور بود، گفت:‌ امیدواریم به دعای خیری که برای پدرم می‌شود و با توکل به خدا هر چه زودتر با معجزه‌ای حبیب‌الله صحرانورد به زندگی برگردد.

آیا این خبر مفید بود؟