دستگیری عاملان درگیری در پاساژ گلستان / میخواستیم خودمان را گنده نشان دهیم!

به گزارش رکنا، سرهنگ سعید راستی در این‌باره گفت:‌ چند روز پیش ویدیویی از درگیری چند جوان قمه به دست در مجتمع تجاری گلستان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، موضوعی که البته پلیس پایتخت پیش از انتشار ویدیو و از همان دقایق اولیه وقوع رسیدگی به آن را در دستورکار خود قرار داده بود.

 وی در توضیح جزئیات این پرونده گفت: چند شب پیش حدود ساعت 23، یک جوان 21 ساله قمه به دست همراه با دو دوست دیگر خود به پاساژ گلستان در شهرک غرب حمله کرده و با بیان الفاظ رکیک، باعث ایجاد رعب و وحشت در میان مردم شد. در همین راستا نیز پلیس امنیت رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار داد و سرانجام با دستور قضائی، این متهم قمه به دست روز گذشته دستگیر و برای بازسازی صحنه به مجتمع گلستان برده شد.

معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ با اشاره به سوابق متهم دستگیر شده، گفت: این متهم سابقه‌دار است و پیش از این نیز هشت جرم دیگر مانند درگیری، چاقوکشی و مشارکت در نزاع دسته جمعی مرتکب شده بود. دو همدست دیگر این فرد که ۱۸ و ۱۹ ساله بودند نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

ماجرا چه بود؟

نگهبان این مجتمع تجاری گفت:چند شب پیش ساعت از ۱۱ شب گذشته بود و ما می خواستیم پاساژ را تعطیل کنیم که ناگهان این سه نفر وارد شدند. این افراد، بدون داشتن هیچگونه طرف خاصی برای دعوا با هدف برهم زدن آرامش، اقدام به داد و بیداد، فحاشی و ترساندن مردم با قمه کردند.

این متهم در پاسخ به این پرسش که علت این اقدامات چه بوده است؛ می‌گوید: یکی از دوستانم با فردی دعوایش شده بود و قرار بود آن شب ما هم برویم دعوا، ما می‌خواستیم خودمان را بین هم سن‌وسال‌هایمان گنده نشان دهیم به همین دلیل این کارها را انجام دادیم تا از ما بترسند.

وی ارتکاب به جرائم مختلف مانند درگیری را از ۱۵ سالگی آغاز کرده و تاکنون چندبار به زندان نیز افتاده است. این متهم در بازسازی صحنه گفت که پشیمان است و دیگر این اعمال مجرمانه را تکرار نمی کند.

در پایان بازسازی این صحنه جرم، مردم و کسبه این مجتمع تجاری از پلیس برای دستگیری این اراذل و اوباش تشکر و قدردانی کردند.

کدخبر: 1007110 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟