عاملان فروش داروهای کم یاب در فضای مجازی دستگیر شدند + فیلم

به گزارش رکنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار داشت به دنبال دریافت گزارشاتی مبنی بر فروش داروهای غیرمجاز و همچنین داروهای نایاب و کمیاب در فضای مجازی توسط فرد یا افرادی ناشناس تحقیقات سایبری پلیس فتا آغاز شد و پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد:  در اولین اقدام کارآگاهان سایبری پلیس فتا پایتخت مشخص شد یک کانال تلگرامی با بیش از پانصدهزار نفر مخاطب در حال فروش داروهای پیوند عضو و دیگر داروهای نایاب است.

وی خاطرنشان کرد: در گام دوم تحقیقات پرونده با تلاش شبانه روزی پلیس و بررسی های علمی و تخصصی هویت گردانندگان کانال به دست آمد و مشخص شد آنها با ارتباط گسترده ای که از طریق شغل و رشته خود دارد داروهای سقط جنین و داروهای پیوند عضو را بصورت غیرقانونی از مراجع رسمی توزیع خارج کرده و ضمن نگهداری آنها در انبارهای غیرمجاز با قیمتهای گزاف در فضای مجازی به فروش می رساندند.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان داشت: پس از شناسایی هویت مجرمین و تشریفات قضایی،متهمین در محل اختفای خود دستگیر شدند و انبار آنها با بیش از 50 هزار قلم انواع داروی نایاب کشف و ضبط شد.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به اینکه خط قرمز پلیس سلامت مردم است افزود: پلیس فتا با حضور مستمر و شبانه روزی در فضای مجازی با کسانی که جان و مال مردم را بازیچه اهداف شوم خود قرار می دهند ، مطابق قانون برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه مصرف برخی داروها بدون دستور پزشک میتواند مرگ آور باشد به شهروندان توصیه کرد: علاوه بر اینکه مصرف خودسرانه دارو می تواند آسیبهای بسیاری جدی در پی داشته باشد،امکان ارائه داروهای تقلبی و تاریخ گذشته نیز در فضای مجازی متصور است،حتما هرگونه دارو و مواد بهداشتی از مراجع رسمی،داروخانه‌ها یا مراکز بهداشت تهیه و با هماهنگی پزشک مصرف شود،شهروندان می توانند برای اعلام هرگونه موارد مشکوک از طریق مرکز فوریتهای سایبری با شماره تلفن 096380 و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir اقدام کنند.

کدخبر: 1003131 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟