این پهپاد بمب افکن ایرانی می‌تواند به اسرائیل برسد + فیلم

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در گزارشی از رونمایی ایران از پهپاد جدیدی به نام «غزه» نوشت که این پهپاد قادر است حدود ۱۳ بمب را حمل کند و مجهز به موتور جت است که می‌تواند آن را تا مسافت‌های بیش از هزاران کیلومتری پیش ببرد. این مسافتی است که اراضی اشغالی نیز شامل آن می‌شود.

براساس گزارش المیادین، این روزنامه صهیونیستی در ادامه اعلام کرد که این پهپاد جدید نسخه پیشرفته «شاهد ۱۲۹» است که اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۲ معرفی شد. پهپاد غزه می‌تواند بیش از ۸ بمب حمل کند و این بمب‌ها برای هدف قرار دادن اهداف متحرک و ثابت طراحی شده‌اند.

جروزالم پست پهپاد جدید را ابزار جنگی جدید ایران توصیف کرد و اعلام کرد که این پهپاد «دومین پهپاد پس از کرار» است که قادر به حمل موشک‌های سدید-۱ است. روزنامه صهیونیستی ادعا کرد که این پهپاد نشان دهنده تلاش ایرانی‌ها برای پیشی گرفتن از ام کیو-۹ ریپر آمریکایی است.

شایان ذکر است که ایران حدود ۴۰ مدل پهپاد دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به «ابابیل، کمان، کیان، مهاجر و شاهد» اشاره کرد. شاهد ۱۲۶ یکی از کارآمدترین پهپاد‌های ایرانی است.

پهپاد شناسایی-رزمی غزه ( شاهد ۱۴۹ ) با سامانه پدافندی مجهز به موشک 9 دی و رادار دوربرد قدس یکی از بازوان بلند سپاه پاسداران است. این پهپاد با دهانه بال 21 متر و 3100 کیلوگرم وزن، امکان 35 ساعت مداومت پرواز را با حداکثر سرعت 350 کیلومتر دارد. این پهپاد با برد بیش از 2200 کیلومتر، توان حمل 500 کیلوگرم بمب یا موشک در هر پرواز دارد که می‌تواند تا 13 تیر موشک یا بمب باشد.

پهپاد شناسایی-رزمی غزه ( شاهد ۱۴۹ )

منبع: باشگاه خبرنگاران

کدخبر: 982878 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟