فیلم تلاش های یک زن برای پاکسازی معتادان از جنوب تهران

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا،«پریسا افکار» فعال مدنی در حوزه آسیب های اجتماعی شهرداری منطقه ۱۸ که زیر نظر معاونت اجتماعی و فرهنگی این منطقه اقدامات موثری در پاکسازی این حوزه از آسیب های اجتماعی مانند جذب و جمع آوری معتادین متجاهر ، شناسایی خانه های پلاک قرمز، متلاشی کردن کلونی های مصرف مواد مخدر داشته است.

طرح جمع آوری معتادین  این زن فعال اجتماعی با جان و دل برای کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق وقت می گذارد و آرزویش ایجاد محیطی امن وآرام برای مردم و ساکنین محله های جنوب شهر است.یکی از دغدغه های این فعال مدنی بازگرداندن آسیب دیده ها به آغوش خانواده و جامعه است.

طرح جمع آوری معتادین

او با توجه به اینکه، نیاز هر فرد را جامعه پذیری می داند، معتقد است، بسیاری از این افراد در جامعه می توانند تاثیر گذار باشند به شرط اینکه بعد از جمع آوری معتاد متجاهر ، خانواده مددجو هم زمان مورد مشاوره قرار بگیرند. وقتی خانواده های این افراد آنان را حمایت کنند و بپذیرند احتمال کمتری دارد که دوباره به چرخه آسیب بازگردند.بعد از اینکه خانواده ها آنان را پذیرفتن باید آماده ورود به جامعه شوند و دیدگاه کارفرماها و مردم نسبت به آنان  تغییر کند و مثبت باشد.

طرح جمع آوری معتادین

در آخرین طرح های پاکسازی، این تیم و  پایگاه خدمات اجتماعی منطقه ۱۸ برای مناسب کردن شهر و این منطقه و ایجاد محیطی عاری از آسیب  برای همشهریانش وارد عمل شدند و ما همراه آنها شدیم تا نحوه کار این فعالان را برای شما به تصویر بکشیم.

 

کدخبر: 980165 ویرایش خبر
لینک کپی شد
منیره چگینی
آیا این خبر مفید بود؟