از زندگی ام رضایت ندارم

من دوازده سال که ازدواج کرده‌ام و اصلا از زندگیم راضی نیستم. شوهرم فقط حرف خودش را می‌زند و به من فحش می‌دهد. چکار کنم؟

2021-06-21 08:54:20 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ ۱۳:۲۴:۲۰ تعداد پاسخ ها 1
  • یکی از چالش های یک زندگی مشترک را می توان در تجربه زندگی با فردی با خصوصیات خود خواه و به عبارتی خودشیفته ذکر کرد که به مرور و گذشت زمان می تواند منجر به تنش و درگیری یا حتی جدایی و طلاق شود. افراد خود شیفته چند ویژگی دارند که از مهم ترین آنها می توان به خود خواهی و خودمحور بودن آنها اشاره کرد. این افراد در تصمیم گیری‌های زندگی به نظرات همسر خود اهمیتی نمی دهند و به خواسته های طرف مقابل خود توجهی ندارد و بیشتر به فکر تامین نیازها و خواسته های خود هستند و به جای تشکر و قدردانی از دیگران همیشه قیافه ای حق به جانب گرفته و انتظار تشکر و قدردانی از دیگران را دارند. این افراد فاقد حس همدلی و همدردی لازم با دیگران هستند. مردان خودشیفته انتظار دارند که دیگران در خدمت آنها باشند. مرد خود شیفته به ویژه اگر در برابر همسری با اعتماد به نفس پایین قرار بگیرد او را تحقیر می کند تا از این طریق خود را بالا ببرد. معمولاً همسران افراد خودشیفته، اعتماد به نفس خوبی ندارند و همیشه نگران طرد شدن هستند. در واقع آنها افراد وابسته ای هستند که نمی خواهند تنها بمانند و همیشه توجیه شان این است که به خاطر بچه ها، آبرو و با بهانه های دیگر مایل نیستند با رفتار های بی ادبانه و خود شیفته همسر خود مقابله کنند. بنابراین زندگی کردن در کنار فردی با صفات خود شیفتگی مشکلات خاص خود را دارد لذا برای مقابله با فرد خودشیفته باید ابتدا رفتارهای آسیب‌زای او را شناسایی کنید شاید صحبت کردن در باره احساستان نسبت به رفتار او روش خوبی باشد. متاسفانه مرد خود شیفته یاد گرفته به هیچکس جز خودش اهمیت ندهد هر چند که آنها تمایلی به درمان و مشاوره ندارند، چون خود را عقل کل می دانند و ادعا دارند که بهتر از یک مشاور همه چیز را می دانند و خود را بدون مشکل می پندارند. بنابراین در صورتی که او مایل به مشاوره نباشد توصیه می شود بدون حضور او از یک مشاور، کمک تخصصی دریافت کنید.

    2021-06-21 08:54:21 ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ ۱۳:۲۴:۲۱ 2173

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ