شکاکی همسرم من را آزار می‌دهد

همسرم مرد شكاكی است و نسبت به من بسیار سوءظن دارد. از سوءظن‌های شوهرم خسته شده‌ام. بعد از 8 سال زندگی مشترك واقعا نمی‌دانم باید با چنین مرد شكاكی چگونه كنار بیایم؟

2021-06-19 09:08:03 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ ۱۳:۳۸:۰۳ تعداد پاسخ ها 1
  • سوءظن یا ناشی از بیماری یا رفتارهای طرف مقابل فرد مبتلا به سوءظن است. چنانچه سوءظن ناشی از رفتارهای طرف مقابل باشد این مساله به گذشته فرد مربوط می‌شود. اینكه در دوران كودكی،‌ نوجوانی و قبل از ازدواج بین فرد شكاك و اطرافیان و دوستان و خانواده‌اش چه مسائلی به وجود آمده است، باعث می‌شود كه او بعد از ازدواج به فرد مكمل در زندگی‌اش مشكوك شود. همچنین احتمال دارد زن شرایطی را بسترسازی كرده و باعث بدبینی مرد نسبت به خودش شود. اگر زن باعث این سوءظن شود بهتر است خیلی راحت همه چیز را برای شوهرش شفاف‌سازی كند. مثلا خیلی راحت به شوهرش بگوید به خانه دوستم می‌روم و با تلفن آنجا با او تماس بگیرد. سعی كند همسرش را به محیط‌هایی كه خودش می‌رود، دعوت كند تا او هم افرادی را كه با آنها نشست و برخاست می‌كند، بشناسد. بهتر است حسن‌نیتی كه در كارهایش دارد به همسرش نشان دهد و آیتم‌هایی را برای همسرش ایجاد كند كه نشان دهد در مقابل شوهرش خطایی انجام نمی‌دهد. لازم است كارهایی را كه به همسرش امنیت خاطر می‌دهد انجام دهد. مثلا اگر همسرش به مسائلی حساس است و احساس خطر می‌كند سعی كند همسرش را وارد مسائل كند و به او امنیت خاطر بدهد. به عنوان مثال وقتی برای خرید به بیرون می‌رود به شوهرش زنگ بزند و از او بخواهد كه او را همراهی كند تا امنیت ذهنی را برای شوهرش به وجود بیاورد. این بدان معنی نیست كه مدام كارهایش را گزارش دهد و توقع مرد را بالا ببرد بلكه سعی كند امنیت خاطر او را نسبت به خودش افزایش دهد. لازم است با مدیریت احساسات و عواطف برخی از مسائل را برای شوهرتان شفاف‌سازی كنید تا امنیت ذهنی او را فراهم كرده و سوءظن را از بین ببرید.

    2021-06-19 09:09:03 ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ ۱۳:۳۹:۰۳ 272

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ