بدون شناخت عقد کردم حالا نه راه پس دارم نه راه پیش

خانواده‌ام رسم نامزدی ندارند. بدون آشنایی عقد كردیم. بعد از 2ماه تازه همدیگر را شناختیم و نپسندیدیم، چه فایده حالا نه راه رفت هست نه راه برگشت.

2021-06-19 08:22:56 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ ۱۲:۵۲:۵۶ تعداد پاسخ ها 1
  • دوران نامزدی دوران آشنایی بیشتر زوجین و خانواده‌ها با یكدیگر است. این دوران فرصت خوبی است كه افراد همدیگر را بشناسند، البته این امر یك شرط اساسی دارد. افراد باید در این دوران رفتار واقعی خود را داشته باشند كه معمولا این اتفاق می‌افتد. چنانچه در دوران نامزدی زوجین واقعیت‌ها را از یكدیگر پنهان كنند بعدها در زندگی مشترك مشكلاتی به‌وجود خواهد آمد. نامزدی طبق مقررات و قوانین، نه نامزدی خارج از عرف، بسیار حائز اهمیت است. لازم است در دوران نامزدی خانواده‌ها با یكدیگر ارتباط داشته باشند تا بتوانند به یكدیگر اعتماد كنند. این دوران نباید بیش از 6 ماه طول بكشد. گاهی دوران نامزدی تا 2 سال هم طول می‌كشد كه در این حالت اعتماد خانواده‌ها نسبت به هم از بین می‌رود. بهتر است در چارچوب عرفی كه وجود دارد این دوران وجود داشته باشد تا دو طرف نسبت به هم تا حدودی آشنا شوند، در این حالت این دوران تاثیر خودش را خواهد گذاشت. نامزدی طولانی‌مدت خیلی كمك‌كننده نیست. در حالی كه اگر دوران نامزدی خوب طی شود و شناخت حاصل شود می‌تواند آغاز و مقدمه‌ای برای ازدواج موفق باشد.
    در عقد‌های خیلی سریع كه طرفین بدون شناخت ازدواج می‌كنند ممكن است در مدت زمان كوتاهی از هم جدا شوند. لذا اگر در دوران نامزدی رفتارها واقعی باشد و افراد آنچه كه هستند به نمایش بگذارند بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

    2021-06-19 08:24:59 ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ ۱۲:۵۴:۵۹ 182

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ