حافظه ام کم شده است

6 ماه است كه حافظه‌ام كم شده است، حرف‌هایم یادم می‌رود و فراموش می‌كنم هر چیزی را كجا گذاشتم. از نظر روحی ـ روانی بهم ریخته‌ام و این مساله من را عصبی كرده است، نمی‌دانم دلیل فراموشی‌ام به خاطر چیست؟

2021-06-19 08:17:41 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ ۱۲:۴۷:۴۱ تعداد پاسخ ها 1
  • انسان حافظه نزدیك و حافظه دور دارد. حافظه نزدیك معمولا تحت تاثیر استرس و اضطراب قرار می‌گیرد. معمولا افرادی كه دچار استرس و اضطراب می‌شوند در مواقعی كه اضطراب‌شان بیشتر می‌شود تمركز فكر را به هم می‌زند. وقتی تمركز فكر به هم زده می‌شود حافظه مخصوصا حافظه نزدیك صدمه می‌بیند. به عنوان مثال چنین فردی خودكارش را روی میز كار قرار می‌دهد و سپس چندین بار دنبال آن می‌گردد یا حتی در آن لحظه به قدری مضطرب می‌شود كه حتی اسم بچه‌اش را فراموش می‌كند. عوامل تخریب تمركز حافظه و فكر، اضطراب و استرس است. پس باید به دنبال عوامل به وجود آورنده استرس باشیم تا آنها را از بین ببریم.

    2021-06-19 08:17:45 ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ ۱۲:۴۷:۴۵ 133

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ