چکار کنم که اینقدر حساس نباشم؟

نسبت به حرف اطرافیانم حساس شده و احساس دلهره دارم. به شدت عصبی می‌شوم و كنترل خودم را از دست می‌دهم. چه راهكاری برای از بین بردن این احساس وجود دارد؟

2021-06-19 08:15:18 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ ۱۲:۴۵:۱۸ تعداد پاسخ ها 1
  • حساسیت بالا، زود رنج شدن یا به اصطلاح روانشناسی تحریك‌پذیر شدن می‌تواند علامتی ناشی از طیف وسیعی از بیماری‌ها باشد. افسردگی، خستگی‌های روزمره و احساس یكنواختی در زندگی روزمره می‌تواند این علایم را در فرد به وجود بیاورد. بنابراین اینكه نسبت به اطرافیان حساس شده و احساس دلهره دارید به عنوان علامت هستند. خستگی و كم خوابی نیز این علامت‌های تحریك‌پذیر را ایجاد می‌كنند. پس اگر افسردگی باعث این احساس می‌شود باید نسبت به درمان آن اقدام كرد و اگر كم خوابی علامت است باید آن را درمان كرد، چنانچه خستگی یا یكنواختی نیز درمان‌های مخصوص به خود را دارد. اگر عامل بیرونی وجود نداشته باشد به خاطر بالا و پایین شدن انتقال‌دهنده‌های عصبی است. تغییر هورمون‌ها در زنان منجر به تغییر حساسیت سیستم نورونی می‌شود. مواردی كه از مساله‌ای رنج می‌بریم یا مساله‌ حل نشده داریم و خسته هستیم آستانه تحریك پایین آمده و احساس دلهره به ما دست می‌دهد.

    2021-06-19 08:15:20 ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ ۱۲:۴۵:۲۰ 111

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ