نمی‌توانم اشتهایم را کنترل کنم

مدتی است به شدت پرخوری می‌كنم و در صورتی كه غذا نخورم بدن و سرم بی‌حس می‌شود. با كم‌كاری تیروئید روبه‌رو هستم، در هر موقعیتی باید كنارم غذا باشد. دچار افزایش وزن شده‌ام و نمی‌توانم اشتهایم را كاهش دهم. چه كار كنم؟

2021-06-19 08:10:01 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ ۱۲:۴۰:۰۱ تعداد پاسخ ها 1
  • پرخوری و چاقی ناشی از عوامل ژنتیك‌شناختی، روانشناختی و جامعه‌شناختی است. برخی افراد به صورت ژنتیك استعداد چاقی دارند و یا در برخی از افراد ممكن است بیماری‌های غدد داخلی موجب چاقی شود. از نظر روانشناختی معمولا غذاخوردن، روشی برای رفع پرخاشگری و یا برطرف كردن نیازهای عاطفی است. خیلی از اوقات كودكانی كه مورد كم‌توجهی قرار دارند با خوردن بیش از حد غذا و چاق شدن احساس رضایت می‌كنند. گاهی پرخوری نشانه یك بیماری روانی است. در بعضی جوامع چاقی و سلامت مترادف هستند. در حالی كه در جوامع دیگر لاغر بودن به معنی جذابیت و سلامت است.
    درمان شما باید توسط گروهی از متخصصان غدد، روانپزشك و پرستار صورت گیرد.

    2021-06-19 08:10:05 ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ ۱۲:۴۰:۰۵ 89

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ