دیگر چیزی خوشحالم نمی‌کند

پدر و مادر و خواهرم فوت کردند شوهرم درکم نمی‌کند هیچ چیز من را خوشحال نمی‌کند و مرگ را بیشتر از زندگی دوست دارم ۱۱سال است داغونم.

2021-05-26 08:03:23 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ ۱۲:۳۳:۲۳ تعداد پاسخ ها 1
  • گاهی افراد بنا به دلایلی روزها یا هفته‌ها احساس بی‌حوصلگی و بی‌ارزش بودن را تجربه می کنند و هیچ چیز آنطور که ما می خواهیم، پیش نمی رود. انگیزه و اعتماد به نفس خود را از دست می دهیم و در نهایت احساس بی‌ارزشی و پوچی ما را فرا می گیرد. در وهله اول به مددجوی گرامی توصیه می شود که آرامش خود را حفظ کنید چرا که اغلب افراد چنین احساساتی را در زندگی تجربه کرده اند و شما تنها فردی نیستید که این نوع احساسات منفی را تجربه می کنید اما باید بدانید که اگر سعی در تغییر این وضع نداشته باشید، این حس افزایش پیدا می کند و از انرژی روانی شما می کاهد. پس در نگرش خود تغییر ایجاد کنید، گاهی افسردگی، می تواند فرد را تبدیل به رباتی کند که مرتب تولید افکار منفی در ذهن می کند و باعث می شود تا فرد دیدی منفی نسبت به هر چیزی در زندگی پیدا کند. به عبارت دیگر مسائل را فقط از یک جنبه و آن هم فقط در بعد منفی می بیند. متاسفانه افراد منفی متخصص خودآزاری هستند و در آزار خود با صفات منفی متبحر هستند. بنابراین سعی کنید یک لیست از ویژگی های مثبت خود تهیه کنید و آن را در قسمت‌های مختلف خانه نظیر روی دیوار، یخچال ، تلویزیون یا هر کجا که خودشان دوست دارند بچسبانید تا روزی چند بار چشمشتان با آنها بیفتد. باید باور کنید که شما دقیقا همان چیزی هستید که خودتان به خودتان می گویید، پس به جای اینکه مدام تعاریف منفی از خود ارائه دهید، روی ویژگی‌های مثبت خود تمرکز کنید و هر وقت افکار منفی به سراغتان آمد با قاطعیت و با صدای بلند آن را پس بزنید. برنامه‌ریزی کنید، هنگامی که فردی افسرده است تنها جایی که می خواهد بماند در رختخواب است. در این حالت، حتی جواب تلفن دادن برای او سخت می شود. سعی کنید بیرون از منزل بروید، پیاده‌روی کنید و دوش بگیرید. برای خودتان هدفی تعیین کنید این روش به قدری مهم است که روانشناسان آن را واکسن ضدافسردگی می نامند. نکته مهم دیگر این است که از افکار منفی دست بردارید و به خود نگویید که دیگر هیچ اتفاق خوبی برایم رخ نخواهد داد. سعی کنید مدام به خودتان انرژی مثبت بدهید. در صورتی که شدت افسردگی شما بالا باشد توصیه می شود به روانپزشک جهت مداخلات دارویی مراجعه کنید.

    2021-05-26 08:03:24 ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ ۱۲:۳۳:۲۴ 1122

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ