پسرم همیشه سرش در گوشی است

پسرم شبانه‌روز سرش در گوشی است نمی‌دانم چکار کنم. لطفا راهنمایی کنید.

2021-05-26 07:59:34 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ ۱۲:۲۹:۳۴ تعداد پاسخ ها 1
  • متاسفانه هر چه بیشتر به سمت دنیای تکنولوژی پیش می‌رویم و در این دهکده جهانی گشت و گذار می‌کنیم عبارت دنیای مجازی بیشتر هویت خود را از دست می‌دهد به اندازه‌ای که گاه کمیت حضور آدم‌ها در فضای سایبری از معاشرت در دنیای واقعی پیشی می‌گیرد تا جایی که امروزه دستگاه‌های مجازی را می‌توان جزو جدا نشدنی از انسان امروزی دانست. این درست است که اینترنت، سیستم‌های هوشمند، اعم از گوشی‌های همراه و تبلت و... به زندگی ما سرعت و راحتی بیشتری بخشیده است اما از طرف دیگر استفاده بی‌رویه از این امکانات، می تواند باعث وابستگی روانی بیش از حد به آنها و منجر به مشکلاتی در ابعاد مختلف زندگی شود. این پدیده از دیدگاه روانشناسی همانند وابستگی به سیگار و مواد نوعی اعتیاد محسوب می شود که تحت عنوان اعتیاد به گوشی یا اینترنت نامیده می شود. این وظیفه والدین است که میزان استفاده فرزندشان از تکنولوژی‌های مجازی را محدود و مدیریت کنند. یعنی همانطور که والدین در مسائلی چون مواد مخدر، الکل و سیگار به فرزندان خود سختگیری می کنند در این مورد هم باید به همین صورت عمل کنند. فرزند شما باید بداند که تلفن همراه وسیله‌ای برای انجام فعالیت‌های اجتماعی است. اگر می بینید که فرزندتان بیش از اندازه از موبایل یا گوشی استفاده می کند برای او لازم است محدودیت‌هایی را با توجه به سن او در نظر بگیرید مثلا در زمان حضور نامزدش گوشی را تحویل افراد خانواده دهد یا خاموش کند. دیگر اینکه در محیط خانه سعی کنید همه افراد منزل، ساعاتی را بدون موبایل در کنار هم جمع شوند و به گفت‌وگو مشغول شوند.

    2021-05-26 07:59:36 ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ ۱۲:۲۹:۳۶ 873

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ