جوانی به زور وارد زندگی من شده است

به یک پسر جوان علاقه‌مند شدم به زور وارد زندگیم شد و الان رفته است. متاهلم البته جدا از همسرم زندگی می‌کنم به خاطر دخترم تحمل کردم. این جوان قول داده اگر طلاق بگیرم صیغه‌ام می‌کند.

2021-05-26 07:47:41 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ ۱۲:۱۷:۴۱ تعداد پاسخ ها 1
  • همانطور که مددجوی گرامی بیان کرده است افسردگی پس از شکست عشقی از جمله بحران های عاطفی است که ممکن است تا مدت ها ذهن افراد آسیب‌دیده را به خود مشغول کند به ویژه زمانی که رابطه با اتفاق ناخوشایندی نظیر دروغ و خیانت به پایان می رسد. شکست عشقی موجب بهم خوردن تعادل احساسی و هیجانی و در نهایت باعث بروز برخی آسیب‌های روانی در فرد می شود. در واقع می توان گفت شکست عشقی نوعی هیجان منفی شدید است که در ابتدای امر نوعی حالت فقدان عمیق را ایجاد می کند و فرد را دچار رنج زیادی می کند. روانشناسان بر این باورند که پایان دادن به یک رابطه عاطفی کار بسیار دشواری است و مواجهه با شکست عشقی یا از دست دادن شریک زندگی باعث ایجاد ناراحتی و حس ترس در افراد می شود. معمولاً پس از گذشت مدتی کوتاه از اتمام یک رابطه و ترس از اینکه با این ناکامی و تنهایی چه کنم باعث می شود تا به طور ناگهانی ذهن شما شروع به مرور کردن خاطرات خوب رابطه قبلی و فراموش کردن نقاط ضعف فرد مقابل و دلایل به وجود آمدن اختلافاتی که در نهایت منجر به فروپاشی رابطه شده است، خواهد کرد. باید بدانید که این امری است طبیعی، هر چند که باعث ایجاد حس دلتنگی نسبت به رابطه قبلی خواهد شد برای جلوگیری از این اتفاق سعی کنید دلایل بالقوه‌ای که باعث از بین رفتن رابطه شده است را به همراه نقاط ضعف طرف مقابلتان روی یک کاغذ یادداشت کنید، تا هنگامی که دلتنگ شدید، به خودتان یادآوری کنید که چه دلایلی باعث از بین رفتن رابطه شما شده است. همچنین یکی از باورهایی که می توانید خود را از غم و اندوه نجات دهید این است که با خود تکرار کنید من برای شاد بودن به هیچکس و هیچ چیز نیاز ندارم. در نهایت باید بدانید همه ما در مسیرزندگی‌مان موفقیت‌ها و شکست‌های زیادی را تجربه خواهیم کرد. هر شکست، درسی برای پیروزی بزرگتر است، اگر در رابطه‌ای شکست خورده‌ایم، از آن درس بگیریم. در میان هشت میلیارد جمعیت زمین، ما نیمه گمشده و فرد مناسب خود را پیدا خواهیم کرد. از روابطی که به پایان رسیده‌اند گذر کنیم و روش‌های مواجهه با شکست عشقی را امتحان کنیم و به آنها پایبند باشیم و ایمان بیاوریم که اتفاقات بهتری پیش روی ماست.

    2021-05-26 07:47:45 ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ ۱۲:۱۷:۴۵ 3464

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ