شوهرم با من مشورت نمی‌کند

من خانمی 28 ساله هستم 9سال است ازدواج کردم همسرم انتخاب خانواده‌ام بود البته من هم قبول کردم دیگر که زندگی کنم، شوهرم خیلی با من صحبت نمی‌کند و مشورت و اعتقاد دارد همین که نیازهای زندگی را تامین می‌کند بس است عین دو تا خواهر برادر شدیم نمی‌توانم طلاق بخواهم چون پسرم 7سالش هست و به دوتای ما وابسته است، الان چند وقت عصبی شدم البته عصبانی نه دیوانه شدم اینقدر خودم را مشغول خانه و کارهایش کردم که وسواس هم دارم می‌گیرم در حالی که کاملا به خودم و سلامتم بی‌اهمیت شدم. چکار باید کرد؟

2021-05-25 07:26:48 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۱۱:۵۶:۴۸ تعداد پاسخ ها 1
  • بسیاری از افراد این سوال را در ذهن خود دارند که چرا همسر آنها، آنچنان که لازم است برای آنها وقت نمی گذارند یا به قول شما پیوند عاطفی خوبی را با افراد خانواده اش برقرار نمی کند. در این رابطه بهتر است گفته شود که چه علائمی می تواند باعث اینگونه اتفاقات شود. مسلماً وجود فراز و نشیب در یک زندگی مشترک امری عادی و طبیعی است و نشان‌دهنده این است که شما برای زندگی خود و بهتر کردن شرایط آن تلاش می کنید. اما گاهی مشکلاتی در زمینه احساسی به وجود می آید که انگار راه حلی برای آن وجود ندارد و فرد ممکن است به این نتیجه برسد که مهر و محبت همسرش نسبت به او و بچه ها کم شده است. مسلماً در یک رابطه دوطرفه زناشویی نباید نسبت به این موضوعات بی‌اعتنا و کم‌توجه بود بلکه باید برای رفع آن تدابیری منطقی و هوشمندانه اندیشید. معمولاً این سخن از زبان زوجین شنیده نمی شود و آنها در موارد کمی بیان می کنند که نسبت به طرف مقابل خود، سرد و بی تفاوت شده اند و بیشتر در رفتارشان این بی‌تفاوتی را بروز می دهند. به همین دلیل یکی از زوجین ممکن است برای پرکردن این خلاء به کارها یا فعالیت های دیگری روی آورد مثلاً ممکن است پیوند عاطفی اش را با بچه های خود بیشتر کند یا ترجیح می دهد بیشتر به میهمانی دوستان و خانواده اش برود یا اینکه دائم مشغول گشتزنی در فضای مجازی شود. روانشناسان بر این باورند که دوست داشتن امری نیست که یک شبه به وجود بیاید و یک شبه هم ناپدید شود. به همین دلیل شما به زمان و راهکارهای اساسی برای رفع این مشکل نیاز دارید. یکی از عواملی که باعث کاهش علاقه زوجین می شود، کار و فعالیت بیش از حد در این فضای اقتصادی نابسامان است. از این رو چه مرد و چه زن به دلیل مشغله های زیاد، کمتر در خانه حضور پیدا می کنند به همین جهت به مرور زمان، شکل رابطه آنها تغییر می کند. برای اینکه بین زوجین عشق و صمیمیت وجود داشته باشد و آن عشق نیز حفظ و رشد پیدا کند مسلماً نیاز به مراقبت دارد بنابر این لازم است زمان بیشتری را در کنار هم بگذرانند. همچنین روانشناسان عقیده دارند اینکه عده‌ای اعم از مردان یا زنان قادر به بین احساس یا عواطف خود به ویژه در رابطه با همسر خود نیستند دلایل متفاوتی می تواند برای آن وجود داشته باشد نظیر الگوهای تربیتی اولیه و فضای فرهنگی و احساسی که فرد در آن بزرگ شده است به نحوی که اصولا در برخی از خانواده ها اینگونه مراوادات عاطفی جزئی از فرهنگ خانواده نیست و این نوع مهارت ها آموزش داده نشده است. سعی کنید فرصت های توجه کردن به خود را برای شوهرتان فراهم کنید. اگر به محبت و توجه بیشتری نیاز دارید، باید این نیازتان را بشناسید و آن را به همسرتان منتقل کنید. شاید او خودش متوجه این نوع رفتارهای کم‌‌توجهی نیست. به نیاز خود در رابطه به همسرتان توجه کنید و این نیاز را در یک گفت‌وگوی صمیمانه به همسر خود انتقال دهید تا از به وجود آمدن ناامیدی، خشم و عصبانیت و دلخوری جلوگیری کنید.

    2021-05-25 07:26:51 ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۱۱:۵۶:۵۱ 833

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ