من شوهرم را دوست دارم اما او به من شک دارد

مادردو فرزند هستم کم‌حرف هر چی مشکل دارم خودخوری می‌کنم همسرم گاهی اوقات شکاک می‌شود این موضوع خیلی اذیتم می‌کند. عاشقانه همسرم را دوست دارم و عاشق فرزندانم هستم ولی این شکاکی همسرم خیلی عذابم می‌دهد گاهی اوقات هم به درگیری و بگومگو تمام می‌شود. لطفا راهنمایی کنید.

2021-05-25 07:20:46 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۱۱:۵۰:۴۶ تعداد پاسخ ها 1
  • متاسفانه همان طور که مددجوی گرامی ذکر کرده است خودخوری کردن و عدم اعتماد به نفس در زندگی از جمله عواملی است که می تواند منجر به مشکلات عدیده ای در روابط بین فردی، اجتماعی، شغلی، تحصیلی، زناشویی و خانوادگی در افراد شود. بسیاری از درمانگران از جمله روانپزشکان عدم اعتماد به نفس را بخشی از بدنه افسردگی یا استرس و اضطراب تلقی می کنند لذا با مداخلات دارویی سعی دارند تا علائم افسردگی و استرس را کاهش دهند تا از این طریق به افزایش اعتماد به نفس فرد کمک کنند. اما روان‌شناسان عقیده دارند که ریشه بسیاری از مشکلات رفتاری و روحی ـ روانی ریشه در اعماق دوره کودکی و ضمیر ناخودآگاه فرد دارد. روانشناسان عقیده دارند که عدم اعتماد به نفس می تواند منجر به پیامدهای ناگواری در زندگی فرد شود. شخصی که فاقد اعتماد به نفس است در واقع قدرت ابراز وجود، توانایی احقاق حق، توانایی در ابراز علاقه و بیان احساسات و غیره را ندارد. در نتیجه احساس سرخوردگی، خود کم بینی و احساس استرس و اضطراب می کند. این افراد اغلب تمایل دارند تا خود را مورد انتقاد و سرزنش قرار دهند. به ویژه زندگی کردن با یک همسر بدبین می تواند بر شدت این مشکلات بیافزاید. متاسفانه، شک، بددل بودن و بدبینی زوجین نسبت به یکدیگر یکی از مشکلات ارتباطی در زندگی زناشویی است. همانطور که مددجوی گرامی ذکر کرده اند زندگی در کنار یک همسر بدبین مشکلات خاص خود را دارد و رنج و عذاب شما قابل درک است. متخصصان بهداشت و روان عقیده دارند که ازدواج و زندگی با چنین فردی می تواند بر تمام ابعاد زندگی فرد تاثیرگذار باشد و سلامت روانی فرد طرف مقابل را تحت تاثیر قرار دهد و او را مستعد افسردگی، انزوای اجتماعی و گوشه‌گیری کند. این افراد تمایل به کنترل و رفتار همسر خود را پیدا می کنند به نحوی که مانع رفت و آمدهای اجتماعی و سرکشی اقوام نزدیک یا خریدهای روزانه می شوند حتی مانع یک حال و احوالپرسی ساده با همسایه ها می شوند و با اعمال این فشارها، زمینه را برای افسردگی و خانه‌نشینی همسر خود ایجاد می کنند زندگی کردن در کنار افراد بدبین نیازمند مهارت و دانش لازم است. لذا به پرسشگر محترم توصیه می شود در وهله اول باید به مطالعه کتاب‌هایی در این زمینه بپردازید و دانش و آگاهی خود را در این رابطه افزایش دهید. سعی کنید موضوعات شک و بدبینی را در همسرتان شناسایی کنید و درصدد رفع آن برآیید. همیشه با همسرتان صادق و روراست باشید. به جای انتقاد و نشان دادن واکنش تند به همسرتان بگویید قصدتان کمک و رفع سوء‌تفاهم است. در صحبت با همسر خود آرام و صبور و بردبار باشید و چنانچه اگر تلاش‌های شما برای کاهش بدبینی همسرتان نتیجه بخش نبود در این صورت تو صیه می شود به یک روانشناس بالینی با تجربه مراجعه کنید تا در این رابطه از کمک حرفه‌ای او بهره‌مند شوید.

    2021-05-25 07:20:47 ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ ۱۱:۵۰:۴۷ 1274

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ