می‌ترسم نتوانم توقعات مالی دخترخاله‌ام را برآورده کنم

به دخترخاله‌ام علاقه‌مند شدم و او هم می‌گوید که حاضر است با من ازدواج کند. 21 ساله هستم و شرایط اقتصادی ام خوب نیست. سر کار می‌روم اما حقوقم کم است و می‌ترسم بعد از ازدواج، نتوانم توقعات مالی دختر خاله‌ام را برآورده کنم. چه کنم؟

2021-05-09 06:57:25 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ ۱۱:۲۷:۲۵ تعداد پاسخ ها 1
  • مخاطب گرامی، چقدر خوب است که قبل از گرفتن تصمیم نهایی برای مهم‌ترین اتفاق زندگی‌تان، از یک مشاور راهنمایی خواستید. برای ازدواج باید چند موضوع را همزمان مدنظر داشت. اولین و مهم‌ترین آن‌ها این است که آیا از نظر روحی روانی آمادگی ازدواج را دارم یا خیر؟ و سپس کلا هدف از ازدواج چیست؟ ازدواج قرار است چه نتیجه‌ای برای من و در آینده من داشته باشد؟ اگر به این سوالات پاسخ دهید و به این نتیجه برسید که واقعا زمان مناسبی برای گرفتن چنین تصمیم مهمی است، آن‌گاه می‌توان به سراغ بحث مالی و اقتصادی آن رفت.
    در بعد مالی باید به دو سمت قضیه نگاه کرد یعنی هم توان مالی و درآمدی شما و هم انتظارات و خواسته‌های طرف مقابل. در این باره بهترین کار این است که به صورت غیرمستقیم، مثلا از طریق بزرگان فامیل، نظر دختر خانم را هم درباره مسائل مالی و انتظاراتی که از همسرش دارد، بپرسید. سپس با توجه به آن‌ها ببینید که آیا قادر به تامین مالی خود و خانواده‌تان خواهید بود یا خیر؟ باید توجه کنید که پذیرفتن مسئولیت یک زندگی، مسئولیتی تمام وقت است. بدین معنا که شما همیشه مسئول تامین مالی همسر و فرزندان خود هستید و این مسئولیت با تغییرات بازار کار، تفاوتی نخواهد کرد. در نتیجه حتما به این موضوع که مقداری پس انداز برای روزهای بحرانی داشته باشید، فکر کنید.
    موضوع دیگری که باید مدنظر قرار داد، تفاوت نحوه کار کردن و درآمد مردان مجرد و متاهل است. طبق محاسبات آماری، مردان متاهل بیشتر از مردان هم سطح مجرد خود درآمد دارند زیرا هدفمندتر و سخت‌تر کار می‌کنند. البته باید توجه کرد این موضوع هنگامی صادق است که ظرفیتی برای ایجاد درآمد بیشتر وجود داشته باشد. برخی از مردان تنها وظیفه خود را کسب درآمد می‌دانند و تمام توان و انرژی خود را برای شغل و درآمد هزینه می‌کنند. در نتیجه توان کافی را برای تامین نیازهای روحی و روانی همسر و خانواده خود ندارند. اگر می‌خواهید ازدواج کنید باید بتوانید هم از نظر مالی و هم عاطفی همسر خود را حمایت کنید.
    در نهایت قطعا تصمیم نهایی با شما و دختر خانم مدنظر است. در این میان حتما از میزان حمایت خانواده‌ها هم اطمینان حاصل کنید. این‌گونه نباشد که در ذهن خود فرض کنید، حتما خانواده ها فلان مقدار کمک اقتصادی را خواهند کرد زیرا ممکن است شرایط فعلی خانواده‌ها با چند سال گذشته متفاوت باشد. پس حتما به صورت واضح با خانواده خود صحبت کنید تا شرایط برای شما مشخص شود.

    2021-05-09 06:57:32 ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ ۱۱:۲۷:۳۲ 1048

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ