خانمم سند خانه‌مان را برده خانه پدرش و به او بی‌اعتماد شدم

چند ماه پیش با توجه به اختلافی که بین من و همسرم پیش آمد، او سند خانه را که سه دانگ به نامش بود به خانه پدرش برد که اگر از هم جدا بشویم، سند دستش باشد. چند دفعه گفتم که برو سند را بیاور اما قبول نکرد. با توجه به این که دارای فرزند هستیم، من با او کنار آمدم ولی حس بی‌اعتمادی به خانمم در من ایجاد شده است. چه کنم؟

2021-04-18 07:07:14 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ ۱۱:۳۷:۱۴ تعداد پاسخ ها 1
 • مخاطب گرامی، مشکلات زوج ها زمانی شروع می‌شود که اعتماد یکدیگر را از دست می‌دهند. رفتن اعتماد از رابطه به معنای ورود بدبینی و شک به زندگی‌مشترک است که به مرور زمان به از بین رفتن محبت و صمیمیت بین زوج ها منجر و اختلافات شعله‌ور می شود. پیام‌تان بسیار کلی است و در آن علت اختلاف چند ماه پیش بین شما و همسرتان را بیان نکرده‌اید تا مشخص شود علت این که همسرتان اقدام به برداشتن سند کرده، چه بوده است و چرا این تصمیم را گرفته؟ و این که شما چرا به ایشان بی‌اعتماد شده‌اید؟ بنابراین حتما باید علت اختلاف مشخص شود تا راهنمایی من اصولی تر باشد. با این حال، چند توصیه به شما دارم.
  در قدم اول باید به دنبال افزایش صمیمیت در رابطه تان باشید. صمیمیت عنصر اساسی هر رابطه ای است که به پیشرفت آن منجر می‌شود. برای افزایش صمیمیت شما به شناخت یکدیگر و صبوری در مقابل هم نیاز دارید. صمیمیت چیزی نیست که یک باره به وجود بیاید. هرچند ممکن است صمیمی شدن با برخی افراد به ظاهر راحت‌تر به نظر برسد اما برای صمیمی شدن با فرد مقابل نیاز دارید که بدانید نباید خودتان را تغییر دهید یا بخواهید او تغییر کند. تفاوت‌های فردی را ببینید و بپذیرید.
  با شریک زندگی‌تان صادق باشید. خود را جای او بگذارید و سعی کنید دنیا را از دریچه‌ چشمان او نگاه کنید؛ در این صورت قدمی بزرگ به سمت نزدیکی و صمیمیت برداشته‌اید. این اتفاق شاید باعث شود تا دلیل رفتارهای اخیر همسرتان را بهتر درک کنید و بتوانید راه‌حل معقول‌تری برای مدیریت این مشکل، پیدا کنید.
  درباره مسئله‌ای که بین شما اختلاف ایجاد کرده، گفت‌وگو و نقاط مبهم ماجرا بین همدیگر را شفاف کنید. اگر بعضی نکات باعث سوءتفاهم شده، باید با صحبت در زمان و مکان مناسب مشکلات حل شود و زندگی‌مشترک به حالت قبلی برگردد.
  این‌که در پیامک گفته‌اید فرزند دارید، باید بدانید مطمئنا زندگی‌مشترک شما همراه با بی‌اعتمادی و ناراحتی دو طرف در روحیه فرزندان‌تان تاثیر می گذارد و سلامت‌روانی آنان را به خطر می‌اندازد. بنابراین باید موانع صمیمیت در روابط زن و شوهری را بشناسید. بزرگ‌ترین مانع صمیمیت زوج ها در گوش‌کردن به یکدیگر است، گوش کردن برای جواب دادن و نه فهمیدن و گاهی اوقات با زود قضاوت کردن درباره دیگران یا نشان دادن واکنش‌های افراطی در مقابل گفته‌های آن‌ها، زخم زبان زدن و تحقیر کردن، موانعی بر سر راه صمیمیت ایجاد می‌شود که نباید مرتکب آن‌ها شوید.

  2021-04-18 07:09:13 ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ ۱۱:۳۹:۱۳ 1377

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ