ابتدا متنفر بودم اما بعد از مدتی عاشق شدم

دختری 22ساله هستم. دوسال پیش با پسری آشنا شده‌ام. یک ماه که از این ماجرا گذشت، از او متنفر شدم. به من ابراز علاقه کرد، اما باگذشت زمان به او علاقه پیدا کردم. اگر یك روز نبینمش دیوانه می‌شوم. قراربود با هم ازدواج کنیم، خانواده‌اش مخالف هستند. لطفا راهنمایی‌ام كنید؟

2021-04-14 09:22:46 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۳:۵۲:۴۶ تعداد پاسخ ها 1
  • یكی از موضوعاتی كه باید مشخص شود برقراری روابط دوستانه به خصوص روابطی كه طولانی مدت است به منظور زندگی مشترك در فرد پایه‌گذاری می‌شود. اگر كسی بر مبنای صحیح ویژگی‌های بین‌فردی سازگاری‌هایی داشته باشد، یعنی از راه مطالعه، جست‌وجو و شناخت كامل صورت نگیرد، احتمال شكست آنها وجود دارد و زمانی كه رابطه دو فرد به خصوص بعد از گذشت مدت زمانی اگر این رابطه به هم خورد طبیعی است كه باعث بروز یك سری واكنش‌های هیجانی و رفتاری در طرفین می‌شود. بویژه زمانی كه این رابطه به منظور ازدواج و زندگی مشترك باشد، زیرا در چنین روابطی احساسات و عواطف درگیر است و دلبستگی و وابستگی به طرف مقابل ایجاد می‌شود، از این رو قطع چنین ارتباطی باعث بروز مشكلاتی در فرد خواهد شد. مشكلات تغذیه‌ای و مشكلات خواب، عمده‌ترین اختلالاتی است كه فرد با آن رو‌به‌رو می‌شود. احساس غمگینی، دلتنگی، ناامیدی و عدم تحمل شرایط محیطی مثل از كوره در‌رفتن و عصبی شدن در فرد ایجاد می‌شود و اگر احساس تنفر در فردی شكل بگیرد، می‌تواند مفهوم ضمنی آن علاقه مفرط باشد، از این رو برای اینكه بتوانید منطقی تصمیم‌گیری كنید، بهتر است از مشاوره‌های متعدد استفاده كنید. به هر حال برای ازدواج معیارهای متعددی دخیل است؛ یكی از آن معیارها یا فاكتورها همخوانی و سازگاری فرهنگی، خانوادگی و اجتماعی طرفین خصوصا تفاهم بین‌فردی است كه در تفاهم بین‌فردی یكی از عوامل موثر مهارت‌های اجتماعی طرفین بویژه مهارت حل مساله است. وقتی كه یكی از طرفین یا هر دو در این مهارت ضعیف باشند، در مهارت بین‌فردی مشكل پیدا خواهند كرد.

    2021-04-14 09:22:47 ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۳:۵۲:۴۷ 2678

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ